czwartek, 4 maja 2006

Serce dla Patryka

Publiczne Gimnazjum w Pinczynie (gm. Zblewo) organizuje Festyn dla Patryka, ofiary wypadku drogowego
Festyn odbędzie się 7 maja w godzinach 15.00 - 18.00 w gimnazjum Pinczynie. Organizatorzy, klasa III a pinczyńskiej szkoły, zaprosili do występów zespół "Best", "Rodzinę" oraz bokserów, strongmenów i kickbokserów. Do współpracy poprosili też Wojciecha i Katarzynę Malajkat. Na festynie zostaną zlicytowane autografy i gadżety sławnych artystów.

To wzruszające. Organizatorzy urządzają festyn dla ich kolegi, Patryka Nierzwickiego. Chłopak ma 16 lat. Jeszcze w zeszłym roku wszyscy mogli na niego liczyć - był wesoły, uczynny. 16 lipca 2005 roku jechał na motorowerze i został potrącony przez samochód, którego kierowca stracił panowanie nad kierownicą.

Od tego momentu leży w śpiączce. Jego rehabilitacja wymaga stałej, bezpośredniej opieki, często lekarskiej. Jego ciało pokrywają odleżyny. Wkrótce ma mieć zrobiony przeszczep skóry. Skromne fundusze rodziców wyczerpały się już dawno. Zostały wydane na wyjazdy do Kościerzyny i na preparaty przeciw odleżynom.

Wkrótce Patryk ma wrócić do domu, bo NFZ nie ma już środków na jego dalszą pielęgnację. Klasa III a nawiązała współpracę z Fundacją AKOGO Ewy Błaszczyk, zajmującą się dziećmi w śpiączce. Założyła również subkonto, na które można dokonywać wpłat.

Oto ono: Fundacja AKOGO, 01-673 Warszawa, ul. Podleśna 4, Nr subkonta 05109010560000000104936398 - również z dopiskiem 1 procent podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. Uczniowie proszą o pomoc. Walczą o kolegę.
Oprac. tm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz