sobota, 18 maja 2013

Dawid Kurszewski bieganiem promuje gminę Zlewo

W dniach 20 i 21 kwietnia 16-osobowa reprezentacja Kociewskiego Klubu Biegacza brała udział w Orlen Warsaw Marathon, który został okrzyknięty "Narodowym Świętem Biegania".

20 kwietnia odbył się bieg charytatywny na dystansie 3,33 km, w którym za każdego uczestnika Orlen płacił 10 zł na cele charytatywne. Na drugi dzień odbyła się rywalizacja na dystansie 10 km oraz na królewskim dystansie 42 km 195 m, czyli w maratonie...

Naszą gminę na dystansie 10 km reprezentowali: Dawid Kurszewski, Robert Burczyk oraz Dawid Burczyk. Dawid Kurszewski zajął 155. miejsce na 7763 osoby z czasem 36:11, Robert Burczyk 209. miejsce z czasem 37:32, natomiast Dawid Burczyk ukończył bieg na 241. pozycji z czasem 38:35.

Kociewski Klub Biegacza startował również w rywalizacji drużynowej, w której liczyło się czasy czterech najlepszych zawodników. W Kociewskim Klubie Biegacza zsumowano czas Rafała Rynkiewicza (31:36), Mateusza Niemczyka (32:35), Wiesława Sosnowskiego (33:28) oraz najmłodszego Dawida Kurszewskiego (36:11). Po zsumowaniu wyników okazało się, że klub zajął wysokie, 5. miejsce na 92 drużyny z całej Polski, wygrywając tym samym 2000 zł.

Możemy być dumni z osiągnięć biegaczy z naszej gminy. Podkreślić tu też trzeba, że wiek najstarszego reprezentanta gminy Zblewo wynosi 20 lat.
Tydzień później, 28 kwietnia, Dawid walczył w XX Bobowskim Biegu Ulicznym na dystansie 2150 metrów. Bieg ukończył na pierwszej pozycji w kategorii wiekowej M16-19 z czasem 6:23.
4 maja nasz biegacz z Semlina startował w Chojnicach na dystansie 10 kilometrów. Rywalizacja toczyła się przy dużej temperaturze. Dawid ukończył ten bieg na 17. pozycji na 197 osób, które wytrzymały trudne warunki, oraz zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn od 16 do 19 lat. Bieg ukończył z czasem 36:50 (w podanych w mediach wynikach jest 37:54, ale trasa była o ok. 250 metrów za długa).

Tadeusz Majewski

Orlen Warsaw Marathon. Dawid Kurszewski i jego koledzy z Kociewskiego Klubu Biegacza stoją na podium z czekiem.