środa, 1 maja 2013

"SZRANKI TEATRALNE 2013" W GOK ZBLEWO

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie


27 marca 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie spotkały się zespoły teatralne ze szkół gminy Zblewo.
Jak co roku organizatorkami tej niezwykłej zabawy w teatr były panie: Halina Jaworska i Ewa Ciecholewska-Litzau - nauczycielki z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie...

Już po raz siódmy uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie przed zblewską publicznością, a było na co popatrzeć. VII Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych ujawnił nowe talenty.

Imprezę uświetniła obecność wielu sympatycznych gości. Mieliśmy przyjemność gościć wójta gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego, który bardzo wspiera zainteresowania dzieci i młodzieży sztuką teatralną. Witaliśmy również zastępcę wójta Artura Herolda, sekretarz Urzędu Gminy Sylwię Pekę, dyrektor ZSP w Zblewie Lucynę Błaszak i dyrektor GOK Anetę Osowską.

Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania pań, które przygotowały młodych aktorów do występów na scenie, a więc pani Honoraty Trochy-Rzepkowskiej i pani Małgorzaty Wons z ZSP w Borzechowie, pani Zyty Mikołajewskiej z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie, pani Barbary Kamysz i pana Piotra Wróblewskiego z ZSP w Bytoni oraz organizatorek tej imprezy.

Jako pierwszy wystąpił zespół "Między słowami" z Publicznego Gimnazjum w Bytoni, prezentując się w przedstawieniu "Zakończenie". Następnie zespół "Skrzaty" - dzieci najmłodsze z klasy zerowej ZSP w Zblewie zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek". Widzowie mieli również okazję zobaczyć zespół "Atelier" w przedstawieniu pt. "Jest taki kwiat..."z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie. Mogliśmy również podziwiać występ "jednej aktorki" - Aleksandry Kubik z Pinczyna, która pokazała, że piękne wiersze naszych polskich poetów można zarecytować w sposób niezwykle aktorski.

Po tych pięknych występach widzowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć to samo przedstawienie, czyli "Kopciuszka na wesoło" w dwóch jakże różnych wersjach. A dokonali tego gimnazjaliści z Borzechowa i ze Zblewa. Zespół "Teatralny Niepokój" z Publicznego Gimnazjum w Borzechowie zagrał, jak sam tytuł przedstawienia wskazuje, naprawdę wesoło. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością w doborze rekwizytów i trafnym poczuciem humoru. Zespół "Orchestra" z Publicznego Gimnazjum w Zblewie również zachwycił widzów swoją kreatywnością i interpretacją "Kopciuszka na wesoło". Było wiele radości i zabawy, a stroje i muzyka, jaką uczniowie wybrali do tego przedstawienia, wprawiły wszystkich w dobry nastrój.

Wszystkie poczynania młodych aktorów utrwalił nasz niezastąpiony pan Jacek Gadecki, robiąc piękne zdjęcia.

Na zakończenie pani dyrektor Lucyna Błaszak podziękowała zarówno nauczycielom jak i młodzieży za zaangażowanie i za propagowanie tak pięknej i niepowtarzalnej sztuki, jaką niewątpliwie jest teatr. Młodzi artyści nagrodzeni zostali dyplomami i słodkimi upominkami.

Ta impreza udowodniła, że sztuka teatralna jednoczy, rozwija różne umiejętności, inspiruje i daje możliwość realizowania własnych pomysłów, a co najważniejsze może być sposobem na nudę, a być może na dalsze życie.

Halina Jaworska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz