niedziela, 13 stycznia 2008

XVI Finał WOŚP w Pinczynie

Witam podczas XVI Finału WOŚP w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie. U nas podczas tegorocznego "Finału z głową" będzie się działo sporo. Zaczynamy ten dzień od kwesty ulicznej gdzie 20 wolontariuszy będzie rozdawało orkiestrowe serduszka.Od godziny 16.00 do 19.00 przenosimy się do budynku szkoły gdzie klasy najmłodsze I-III zorganizują kiermasz podczas, którego będą sprzedawały orkiestrowe balony, zabawki, maskotki, własnoręcznie wykonane prace plastyczne, klasy IV w tym roku przeprowadzą licytację fantową, klasy V-VI przygotują kawiarenkę "Cafe", gdzie będzie można nabyć gorącą kawę i herbatę oraz spróbować domowych ciast i wypieków. Klasy I-III gimnazjum będą zasilały konto orkiestry serwując w Barze Fast - Food zapiekanki, frytki, gofry oraz napoje. Będzie funkcjonowała także kawiarenka internetowa.

Warto dodać, że jak co roku do całej akcji włączają się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele na czele z dyrekcją i sztabem organizacyjnym, pracownicy obsługi, kuchni, panie z sekretariatu, które liczą w tym dniu pieniądze, a także rodzice.

Równolegle na sali gimnastycznej będą odbywały się występy artystyczne w wykonaniu naszych uczniów, którzy zaprezentują program przygotowany w ramach projektu edukacyjnego "Magic English" realizowanego w ramach programu "English Teaching" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "NIDA", na który składają się: Mini Playback Show oraz pokaz tańca nowoczesnego zaprezentowany przez zespół taneczny. Tradycyjnie będzie towarzyszył nam zespół muzyczny "PROFIL" ze Starogardu Gdańskiego , który włącza się do udziału w Finałach WOŚP od 11 lat.

Kolejnym, oczekiwanym przez wszystkich punktem programu będzie licytacja, która rokrocznie przyciąga coraz szersze kręgi mieszkańców Pinczyna i nie tylko. W tym roku licytować będziemy: zdjęcia z autografami Kayah, Dody, zespołu "Łzy", Justyny Steczkowskiej, lidera zespołu Boys Marcina Millera, Tomasza Camela, płyty z autografem Reni Jusis, orkiestrowe gadżety, piłki z podpisami koszykarzy Polpharmy Starogard Gd., koszulki, słodki kuferek, książki z autografami Andrzeja Grzyba i Tadeusza Majewskiego, albumu o Kociewiu, kosza wędlin ofiarowanego przez Masarnię Herold ze Zblewa, tort w kształcie serca ufundowanego przez Piekarnię Meler z Pelplina, wyroby drewniane z Stolarni pana Józefa Peki ze Zblewa, kalendarze oraz fotografie przekazane na licytację przez fotografika Tomasza Bojahra oraz drobne przedmioty ufundowane przez miejscowych właścicieli sklepów spożywczych. Uwieńczeniem imprezy będzie odśpiewanie przez chór szkolny piosenki finałowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas, której będziemy łączyć się z dobrymi aniołami na ziemi i w kosmosie.

Tegoroczny Finał WOŚP nie mógłby się odbyć dzięki pomocy ludzi dobrej woli i następujących instytucji, którym jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc: Urząd Gminy Zblewo, Zakład Komunalny w Zblewie, Firma Transportowa p. S. Burczyk, Firma ELPOL z Pinczyna, Foto - Wiedo M. Lubawski, sklep mięsno-spożywczy państwa U.A. Rytelewscy, Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa w Zblewie - H.L. Burczyk.Serdecznie zapraszam. Sie ma!!!.

Ewa Niemczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz