wtorek, 24 sierpnia 2010

Okienko wójta Krzysztofa Trawickiego

Dziękuję rolnikom, nauczycielom i artystom...

W wakacje nie było przestoju

Okresu urlopowy się kończy, żniwa również się kończą, młodzież przygotowuje się z wielką radością do pójścia do szkoły, a politycy i samorządowcy powoli przygotowują się do egzaminu, jakim są wybory samorządowe.

Podziwiam i jestem pełen wdzięczności dla rolników za ich trud związany ze zbiorem płodów rolnych, bo żniwa w tym roku opóźniły się i były bardzo ciężkie. Dziękuję również rolnikom z naszej gminy, którzy zadeklarowali oddać część zbiorów na rzecz gminy Szczurowa, która ucierpiała trzykrotnie w tegorocznych powodziach, a której staramy się pomóc, jak możemy.

Kilka słów o nowym roku szkolnym. Szkoły są przygotowane, po remontach, jak również po ukończeniu z prawdziwego zdarzenia placów zabaw w Zblewie, Pinczynie i Borzechowie. Ze środków PFRON i własnych zrobiliśmy podjazdy, szatnie, gabinet lekarski w szkole w Pinczynie, w Zblewie natomiast całkowicie od nowa postawiono komin, a wewnątrz szkoły wymieniono instalację elektryczną. Wszystkie szkoły są odświeżone poprzez malowanie. Tu serdecznie dziękuję dyrektorom, gronu pedagogicznemu i sponsorom za pomoc w przygotowaniu szkół do nowego roku szkolnego 2010/2011. Z tej też okazji składam nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzenia wszystkiego najlepszego i szczęśliwego roku szkolnego 2010/2011.

Jedno z większych wydarzeń w tym roku zaszło na zakończenie pleneru artystów ludowych, jaki miał miejsce w szkole w Bytoni. Pokłosiem pleneru są przepięknie wykonane stacje drogi krzyżowej, stojące wokół kaplicy w Bytoni. Jest to przeogromne dzieło, które na pewno będzie służyło nie tylko mieszkańcom Bytoni, ale całej społeczności gminnej przez dziesiątki lat. Zapraszam wszystkich do jego obejrzenia. Dziękuję artystom. Dziękuję również panu dyrektorowi Tomaszowi Damaszkowi za pomysł organizacji tych plenerów, które stały się już tradycją szkoły w Bytoni i przynoszą coraz większe owoce.

Jak mówiłem w poprzednich moich "okienkach", okres wakacyjny nie był dla gminy przestojem, jeżeli chodzi o inwestycje. W Zblewie rozpoczęliśmy układanie kostki i budowę ulicy Północnej od strony Kościerskiej, rozpoczynamy budowę ulicy Kwiatowej w Pinczynie, kontynuujemy budowę dalszego ciągu ulicy Nowodworskiej również w Pinczynie, przygotowujemy modernizację drogi i chodników na osiedlu w Kleszczewie i w centrum wsi. Trwa budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Radziejewie. Po wielu staraniach pozyskaliśmy środki na realizację dalszego ciągu III etapu budowy Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Bytoni. W ramach tego III etapu powstaną też boiska. Zostanie zmodernizowany stadion, zbudowany kort do tenisa ziemnego, amfiteatr i miejsce do biesiadowania - ławki, stoły. Niedaleko nich parking. Inwestycja ta będzie kosztować około 400 tysięcy złotych. I tym etapem zakończymy budowę Centrum, co było przewidziane w Planie Rozwoju Wsi miejscowości Bytonia, jaki powstał w ramach Programu Odnowy Wsi.

Krzysztof Trawicki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz