czwartek, 19 marca 2015

Imprezy na Orientację o Puchar Kociewia 2015

2015 jest rokiem V Kongresu Kociewskiego, odbywającego się co 5 lat. W imieniu Komitetu Organizacyjnego Kongresu Zarząd Bractwa Czarnej Wody (organizacja pożytku publicznego, KRS 0000003678) zaprasza do udziału w Imprezach na Orientację o Puchar Kociewia 2015. Głównym celem Pucharu jest promocja walorów turystycznych naszego regionu.

Cykl składa się z pięciu zawodów rozgrywanych zasadniczo na terenie Kociewia. Odbędą się one w powiecie świeckim - gminy Warlubie (Bielowszczak) i Osie (Nad Wdą) oraz w powiecie starogardzkim - w gminie Osiek (Szago) i na terenie pozostawionym do decyzji organizatorów w późniejszym czasie (Majówka "15 i Harce). Imprezy Pucharu Kociewia są jednocześnie imprezami innych cykli - Pucharu Borów Tucholskich (Bielowszczak, Nad Wdą, Harce i Szago), Pucharu Starogardzkiego (Majówka "15) i Pucharu Województwa Kujawsko-Pomorskiego (Bielowszczak i Nad Wdą).

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na poziom umiejętności - przygotowane będą trasy piesze TT (dla niezaawansowanych, zaczynających starty w InO), TM (zasadniczo dla uczniów gimnazjum, o niedużym stopniu trudności), TU (dla średnio zaawansowanych, głównie uczniów szkół średnich) oraz TZ (dla zaawansowanych). Ponadto na trzech imprezach odbędą się zawody TR - rowerowe (bez ograniczeń wiekowych). Osoby z formalnie kategorii wyższych, oceniające swoje umiejętności krytycznie, mogą sprawdzić się poza konkurencją w kategorii niższej.

Zasady InO są podane w uproszczeniu na stronie Zespołu Szkół w Osiu - http://zszosie.pl/images/biegi/biegi.pdf oraz http://www.zszosie.pl/index.php?limitstart=99.

Informacje na temat pierwszych zawodów (Bielowszczak 28 marca) znajdują się na stronie Pucharu Borów Tucholskich www.pbt.turystyka.pl. Po 7 kwietnia wszelkie informacje dotyczące Pucharu oraz InO będą się ukazywać na nowej stronie Bractwa - www.bractwoczarnejwody.org.pl.

Wszelkich informacji udziela kierownik Pucharu, prezes Bractwa Czarnej Wody - Józef Malinowski - tel. 530 702 068, mail bczw@poczta.onet.pl i prezes @bractwoczarnejwody.org.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz