środa, 13 czerwca 2007

PERSONALIA. Marlena Laskowska

PERSONALIA. Marlena Laskowska - specjalista ds. Promocji w UG Smętowo

Młoda, energiczna, ładna, brunetka. W UG oprócz promocji zajmuje się organizacjami pozarządowymi. Te organizacje muszą być żywe. Nie będą, jeżeli ich liderzy nie zostaną odpowiednio przygotowani.

- Wyszkuję odpowiednie programy w internecie - mówi Marlena. - Obecnie jedzie od nas pierwsza grupa (8 osób) liderów tych organizacji na warsztaty do Łowicza. Warsztaty te dotyczą tamatów: jak pisać projekty i jak poznać potrzeby danego środowiska. My finansujemy transport, resztę Fundacja Wspomagania Wsi. Jadą przedstawiciele: Stowarzyszenia Umiejętności Lepszego Życia, UKS "Bonum", Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Potrzebującyh Wsparcia i UKS "Na Zdrowie" ze Smętowa. Druga grupa wyjedzie w lipcu (od 6 do 8 lipca). Z trzech kół KGW i UKS "Gaudium" Kamionka. Nie wiem, czy po tych warsztatach liderzy będą umieli pisać projekty, ale na pewno będą więcej wiedzieli.

Marlena wydała też drugi numer pisemka pt. "Moja Gmina Smętowo". Informator ukazał się w nakładzie 700 sztuk. Dociera do prawie każdej rodziny w gminie. Pierwszy nr ukazał się marcu. Jest to kwartalnik, ale..." do ostatniego było o wiele więcej materiału, niż się zmieściło". Zawiązał się zespolik redakcyjny w składzie: Marlena Laskowska, Beata Piontek - obie pracują w UG, Stanisław Sierko (red. prowadzący) i Regina Kotłowska.- Aktualnie zbieramy materiały do portalu polskaniezykla.pl (ruszy pod koniec czerwca), który ma promować ciekawe miejsca i regiony. Regina Kotłowska zrobiła opracowanie na temat historii, kościołów, kapliczek i dworów. Regularnie wysyłamy też materiały do naszego portaliku www.smetowo.kociewiacy.pl. Wkrótce opracujemy folder multimedialny i na papierze na temat gminy. Współpracujemy też z Radiem Głos i TVP Gdańsk. Chcemy opracować też taki program kulturalno-rekreacyjny w gminie, który dobrze promowałby ją na zewnatrz.
Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz