wtorek, 21 kwietnia 2015

Galeria Neptun krok po kroku (z konferencji prasowej 23.03)



Powierzchnia Galerii Neptun będzie ok. 5 razy większa niż wynosi powierzchnia Rynku w Starogardzie i tylko ok. 5 razy mniejsza niż obszar starego miasta - tego wybudowanego w obrębie gotyckich murów (trochę ponad 2 km długości).

Kiedy w Starogardzie Gdańskim powstaje coś nowego, mieszkańcy miasta są tym bardzo zainteresowani i z niecierpliwością czekają na najnowsze wieści. Teraz, kiedy zostaje kilka dni do otwarcia Galerii Neptun, niecierpliwość sięga zenitu.








Czy będziemy zadowoleni z tej olbrzymiej świątyni handlu? Ja miałem przyjemność poznać ją podczas konferencji prasowej i zwiedzić ją 24.03.2015 roku. Oto relacja z tamtego spotkania.

Po zwiedzaniu galerii w warunkach wręcz roboczych odbyła się konferencja prasowa połączona z prezentacją. Na pytania odpowiadali: Tomasz Lipiński, Wojciech Zawierucha, Agnieszka Owsicka, Mariusz Szwarc, Tomasz Pastwa i Nikodem Bakun.









Otwarcie Galerii Neptun odbędzie się 25-26.04 (sobota i niedziela), czyli w ostatni kwietniowy weekend. Neptun wspiera rozwój młodzieży w mieście, więc stworzył specjalne indeksy. Podczas otwarcia galerii zostanie wręczone pięć nagród o wartości 2000 zł w ramach finansowania dalszego rozwoju m.in. w kategorii sport i kultura dla pięciu osób. W sobotę (25.04) na otwarciu będzie Damian D-Tron Murach, który wystąpił w programie "Got to Dance". Weźmie udział w warsztatach tańca. Pojawi się także zespół "The Beatlmen" z Wrocławia. Nie zabraknie pokazu fajerwerków. W niedzielę (26.04) wystąpi Przemysław Radziszewski, finalista programu "Must be the music" i "The Voice of Poland".









Galeria Neptun licząc obie kondygnacje ma 55 000 m2 całkowitej powierzchni, na której pojawi się 100 najemców. W sumie powierzchnia najmu wynosi ok. 25 000 m2. Największym najemcą będzie sklep Intermarche - 2500 m2.

Po wejściu do galerii zauważymy "ścianę historii", kolaż z historycznych zdjęć fabryki Neptun. Wywoła on wspomnienia wielu osób. "Chcemy też pokazać kawał historii od tego miejsca" - stwierdzono na konferencji prasowej.

Food Court - strefa gastronomiczna będzie liczyć 200 miejsc. Zespół galerii prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy ze znanymi markami świata gastronomii. Czy pojawi się tak bardzo oczekiwany McDonald"s lub KFC? Zobaczymy…











Będzie istniał punkt widokowy. Z niewielkiego tarasu będzie widok na sąsiednie miejsca.

Galeria będzie otwarta od 10.00 do 21.00, a w niedzielę od 10.00 do 20.00. Na parkingu miejsca znajdzie 636 aut (pierwsze 3 trzy godziny postoju darmowe). Parking nie będzie zawierał sygnalizacji świetlnej wolnych miejsc.

Cały parking i galeria są "zaminowane" czujnikami i alarmami. "Jeżeli czujniki wykażą, że jest nadmiar spalin, to włączy się system sygnalizacji. Wówczas urządzenia przejdą na drugi stopień obrotów. Parking zawiera w sobie pomieszczenia, przez które cały obiekt jest chroniony systemami pożarowymi, głównie instalacją tryskaczową. Na poziomie garażu mieści się jeszcze agregat prądotwórczy mający spełnić funkcję bezpieczeństwa pożarowego w chwili wyniku napięcia lub wyłączenia naszej instalacji.

Już od 6.00 rano otwarty będzie klub fitness Good Luck Club, co jest miłym zaskoczeniem, ponieważ większość takich klubów w Starogardzie otwieranych jest w późniejszych godzinach. Strefa rozrywkowo-wypoczynkowa zawierać będzie także plac zabaw Jupi Park oraz siłownię. Kino Cinema City zajmie 1617 m2 i zawierać będzie 6 sal. Niestety jego otwarcie jest planowane pod koniec czerwca, aktualnie trwają tam intensywne prace. Miłośnicy filmów będą musieli trochę poczekać.

W dniu otwarcia udostępnione będzie 83% powierzchni - te procenty to wynik ciężkiej pracy, kolejne procenty zostaną zrealizowane w przeciągu roku.

Galeria będzie dostępna dla każdego, kto mieszka w przeciągu 30 minut spaceru od niej. Przecież niedługi spacer jest czymś pożytecznym, no i można odwiedzić świetny dom handlowy. Galeria ma być miejscem dla rodziny, stąd np. w samym logo dwójka rodziców i dwójka dzieci. Każdy jest mile oczekiwany w tym miejscu.

Swoim zasięgiem galeria ma obejmować około 200 000 osób.






Trzypoziomowa galeria handlowa ukaże nam także inne ciekawe miejsca. To miejsce połączy funkcje zakupową, wypoczynkową, rozrywkową i gastronomiczną. Pojawią się także te sklepy: H&M, Reserved, Monnari, Lee Wrangler, Diverse, Young Reporter, Giacomo Conti, CCC, Martes Sport, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Triumph i Smyk. Ponadto w ofercie galerii dostępna będzie kawiarnia Grycan, Alanya Kebab, jubiler Apart, sklep zoologiczny Zookarina, operatorzy telefonii komórkowej Play, Plus, T-Mobile, Orange czy telewizji w postaci nc+, operator spożywczy Intermarche, Media Expert, EMPIK, Home & You.

Tekst i foto Miłosz Szachta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz