wtorek, 21 kwietnia 2015

Galeria Neptun krok po kroku (z konferencji prasowej 23.03)Powierzchnia Galerii Neptun będzie ok. 5 razy większa niż wynosi powierzchnia Rynku w Starogardzie i tylko ok. 5 razy mniejsza niż obszar starego miasta - tego wybudowanego w obrębie gotyckich murów (trochę ponad 2 km długości).

Kiedy w Starogardzie Gdańskim powstaje coś nowego, mieszkańcy miasta są tym bardzo zainteresowani i z niecierpliwością czekają na najnowsze wieści. Teraz, kiedy zostaje kilka dni do otwarcia Galerii Neptun, niecierpliwość sięga zenitu.
Czy będziemy zadowoleni z tej olbrzymiej świątyni handlu? Ja miałem przyjemność poznać ją podczas konferencji prasowej i zwiedzić ją 24.03.2015 roku. Oto relacja z tamtego spotkania.

Po zwiedzaniu galerii w warunkach wręcz roboczych odbyła się konferencja prasowa połączona z prezentacją. Na pytania odpowiadali: Tomasz Lipiński, Wojciech Zawierucha, Agnieszka Owsicka, Mariusz Szwarc, Tomasz Pastwa i Nikodem Bakun.

Otwarcie Galerii Neptun odbędzie się 25-26.04 (sobota i niedziela), czyli w ostatni kwietniowy weekend. Neptun wspiera rozwój młodzieży w mieście, więc stworzył specjalne indeksy. Podczas otwarcia galerii zostanie wręczone pięć nagród o wartości 2000 zł w ramach finansowania dalszego rozwoju m.in. w kategorii sport i kultura dla pięciu osób. W sobotę (25.04) na otwarciu będzie Damian D-Tron Murach, który wystąpił w programie "Got to Dance". Weźmie udział w warsztatach tańca. Pojawi się także zespół "The Beatlmen" z Wrocławia. Nie zabraknie pokazu fajerwerków. W niedzielę (26.04) wystąpi Przemysław Radziszewski, finalista programu "Must be the music" i "The Voice of Poland".

Galeria Neptun licząc obie kondygnacje ma 55 000 m2 całkowitej powierzchni, na której pojawi się 100 najemców. W sumie powierzchnia najmu wynosi ok. 25 000 m2. Największym najemcą będzie sklep Intermarche - 2500 m2.

Po wejściu do galerii zauważymy "ścianę historii", kolaż z historycznych zdjęć fabryki Neptun. Wywoła on wspomnienia wielu osób. "Chcemy też pokazać kawał historii od tego miejsca" - stwierdzono na konferencji prasowej.

Food Court - strefa gastronomiczna będzie liczyć 200 miejsc. Zespół galerii prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy ze znanymi markami świata gastronomii. Czy pojawi się tak bardzo oczekiwany McDonald"s lub KFC? Zobaczymy…Będzie istniał punkt widokowy. Z niewielkiego tarasu będzie widok na sąsiednie miejsca.

Galeria będzie otwarta od 10.00 do 21.00, a w niedzielę od 10.00 do 20.00. Na parkingu miejsca znajdzie 636 aut (pierwsze 3 trzy godziny postoju darmowe). Parking nie będzie zawierał sygnalizacji świetlnej wolnych miejsc.

Cały parking i galeria są "zaminowane" czujnikami i alarmami. "Jeżeli czujniki wykażą, że jest nadmiar spalin, to włączy się system sygnalizacji. Wówczas urządzenia przejdą na drugi stopień obrotów. Parking zawiera w sobie pomieszczenia, przez które cały obiekt jest chroniony systemami pożarowymi, głównie instalacją tryskaczową. Na poziomie garażu mieści się jeszcze agregat prądotwórczy mający spełnić funkcję bezpieczeństwa pożarowego w chwili wyniku napięcia lub wyłączenia naszej instalacji.

Już od 6.00 rano otwarty będzie klub fitness Good Luck Club, co jest miłym zaskoczeniem, ponieważ większość takich klubów w Starogardzie otwieranych jest w późniejszych godzinach. Strefa rozrywkowo-wypoczynkowa zawierać będzie także plac zabaw Jupi Park oraz siłownię. Kino Cinema City zajmie 1617 m2 i zawierać będzie 6 sal. Niestety jego otwarcie jest planowane pod koniec czerwca, aktualnie trwają tam intensywne prace. Miłośnicy filmów będą musieli trochę poczekać.

W dniu otwarcia udostępnione będzie 83% powierzchni - te procenty to wynik ciężkiej pracy, kolejne procenty zostaną zrealizowane w przeciągu roku.

Galeria będzie dostępna dla każdego, kto mieszka w przeciągu 30 minut spaceru od niej. Przecież niedługi spacer jest czymś pożytecznym, no i można odwiedzić świetny dom handlowy. Galeria ma być miejscem dla rodziny, stąd np. w samym logo dwójka rodziców i dwójka dzieci. Każdy jest mile oczekiwany w tym miejscu.

Swoim zasięgiem galeria ma obejmować około 200 000 osób.


Trzypoziomowa galeria handlowa ukaże nam także inne ciekawe miejsca. To miejsce połączy funkcje zakupową, wypoczynkową, rozrywkową i gastronomiczną. Pojawią się także te sklepy: H&M, Reserved, Monnari, Lee Wrangler, Diverse, Young Reporter, Giacomo Conti, CCC, Martes Sport, Cropp, House, Mohito, Sinsay, Triumph i Smyk. Ponadto w ofercie galerii dostępna będzie kawiarnia Grycan, Alanya Kebab, jubiler Apart, sklep zoologiczny Zookarina, operatorzy telefonii komórkowej Play, Plus, T-Mobile, Orange czy telewizji w postaci nc+, operator spożywczy Intermarche, Media Expert, EMPIK, Home & You.

Tekst i foto Miłosz Szachta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz