poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Przyjdźcie jutro na film i dyskusję do Ogniska Pracy Pozaszkolnej!W najbliższy wtorek 28 kwietnia 2015 r. o godzinie 17 spotykamy się w auli OPP z Sylwią i Piotrem Ossowskimi, reżyserami filmu "Kamień" opartym na motywach legend o diabelskim kamieniu z Pinczyna. Będzie okazja porozmawiać o treści filmu, o technikach filmowych oraz o tym jak na Kociewiu "robi" się filmy.
"Kociewie Filmowo" na Ogniskowo - ZAPRASZA.

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych ALL ART ze Starogardu Gdańskiego zekranizowało legendę o kamieniu w Pinczynie. Historia ta ma wiele wersji i odniesień do tradycji. Z fragmentów tekstów i utworów lirycznych stworzona została autorska wersja legendy, na podstawie której powstał scenariusz filmu autorstwa Piotra Ossowskiego.
Film nagrywany był w Pinczynie, Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym im Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim oraz innych miejscach, które swoim charakterem oddały scenerię potrzebną do filmu.
W filmie grają dorośli - Członkowie Bractwa Rycerskiego, Koła Gospodyń Wiejskich z Janowa, zespołu folklorystycznego Kociewska Familija, nauczyciele, pracownicy Muzeum we Wdzydzach, członkowie starogardzkich stowarzyszeń, osoby indywidualne, a także dzieci - uczniowie starogardzkich szkół.
scenariusz: Piotr Ossowski

reżyseria: Sylwia i Piotr Ossowscy
zdjęcia: Sebastian Kwidziński, Daniel Olszewski
efekty wizualne: Wojtek Wiśniewski
udźwiękowienie: Jacek Sławomir Hoduń


Zdjęcie użytkownika Tadeusz Majewski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz