sobota, 18 kwietnia 2015

STAROGARD. DZIEŃ OTWARTY POLPHARMY

W sobotę 25 kwietnia na terenie Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA SA w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Dzień Otwarty. Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 11. Dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic wstęp wolny.Uczestnicy imprezy będą mogli na własne oczy zobaczyć, jak się leki produkuje i bada w obiektach, do których na co dzień dostęp jest ograniczony. Firma przygotowała wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: pokazy chemiczne w laboratoriach firmy, eksperymenty naukowe w namiotach edukacyjnych na świeżym powietrzu, przejażdżki rikszami po terenie zakładu, gry i zabawy ekologiczne. Po raz kolejny zostaną zorganizowane warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postepowania podczas ataku anafilaksji, szkolenia ekojazdy czy symulacji dachowania.

W zakładowej stołówce powstanie Szpital Pluszowego Misia, gdzie studenci z gdańskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFSMA będą rozwiewać lęki towarzyszące dzieciom w czasie badania u lekarza. O godzinie 13 odbędzie się spektakl - "Misiowa wyprawa na księżyc".

Nowością w tym roku jest wspólna akcja z Fundacją DKMS Bazą Dawców Komórek Macierzystych Polska, podczas której będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego - akcja prowadzona będzie "Dla Hani i innych".

Polpharma angażuje się w działania prośrodowiskowe i promocję ekologicznych nawyków. Firma zachęca do przynoszenia na Dzień Otwarty zużytych baterii, plastikowych nakrętek, przeterminowanych leków oraz niewielkiego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie można je wymienić na sadzonki kwiatów ogrodowych lub ekologiczne gadżety. Każdy, kto przyniesie 5 kg makulatury, otrzyma sadzonkę krzewu lub drzewa w prezencie. W tym roku makulaturę będzie można oddawać na parkingu przy II bramie wjazdowej już od 10.30 natomiast sadzonki odbierać z parkingu nr 2 na terenie firmy.

W tym roku Polpharma postawiła sobie wyjątkowy cel - stworzenie biblioteki dla Kociewskiego Centrum Zdrowia. Firma zachęca do przynoszenia książek, z których już się nie korzysta, a które mogą ucieszyć pacjentów starogardzkiego szpitala.

Chętni mogą przyjechać w tym dniu do Polpharmy rowerem i wziąć udział w rowerowych atrakcjach i zajęciach prowadzonych przez starogardzką policję. Dzięki współpracy z Grupą Kolarską Starogard będzie można także wykonać wiosenny przegląd stanu technicznego rowerów.

Imprezę wspierają wolontariusze ze stowarzyszeń: "Można Inaczej" ze Starogardu Gdańskiego oraz "Podaj Rękę" z Cedrów Wielkich.

Dodatkowych informacji udziela: Dominika Kotuła, e-mail dominika.kotula@polpharma.com, tel. 58 563 80 54

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz