wtorek, 4 sierpnia 2015

SKARSZEWY - ŚMIERTELNY WYPADEK W KAMIEROWIEPolicjanci ze Skarszew wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj po południu w miejscowości Kamierowo. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 52-letni pasażer mercedesa. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący tym autem mężczyzna był nietrzeźwy.

Wczoraj około godziny 17:45 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Kamierowo. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy ze Skarszew.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, do zdarzenia doszło, gdy kierowca osobowego mercedesa jadąc w kierunku miejscowości Mirowo Duże zjechał na prawe pobocze drogi i bokiem auta uderzył w drzewo. Obrażenia, jakich doznał 52-letni pasażer, okazały się śmiertelne. Mężczyzna po blisko godzinnej reanimacji zmarł.Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 33-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Mundurowi sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitego mercedesa. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz