środa, 21 czerwca 2006

Magia polnych kwiatów

Różne realizuje się pomysły. Np. w Osiecznej - Święto Grzyba, w Osieku - Gospel. A co może wymyślić gmina rolnicza? W gminie Skórcz wymyślili
Otóż w tej gminie wymyślili festyn pod wdzięczną nazwą "Magia polnych kwiatów". Pierwsza to taka gminna impreza, więc ludzie nie było za wiele, ale przyszłość zapowiada się - w związku z nazwą - kolorowo. Za rok mogą tu na przykład zjechać zielarze z całego świata czy nawet czarownice, które czarują przecież ziołami.


Festyn odbył się w sobotę na szkolnym boisku w Pączewie. Wszystkie szkoły z gminy (Pączewo, Pączewo, Wielki Bukowiec, Barłożno i Mirotki) przygotowały bogaty repertuar artystyczny. Były muzyczne hity, pokazy mody, bajki kociewskie i nowoczesne, np. "Bajka o księciu Recyklingu", taniec klasyczny i nowoczesny itp. Były też gry i zabawy sportowe, m.in. strzał do bramki, siatkówka, podciąganie na drążku, podnoszenie ciężarów. Kto chciał mógł się przejechać bryczką. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy bukiet polnych kwiatów (jakaż rozmaitość w technice układania i w doborze kwiatów!). Pierwsze miejsce zdobyły panie z KGW w Pączewie (bukiet ziołowy), następne miejsca... również panie z Pączewa.

Trudno się temu dziwić, wszak ich dożynkowy wieniec zdobył pierwsze miejsce w województwie w 2005 r. Odbył się też konkurs plastyczny dla dzieci na najładniejszą pracę o kwiatach polnych. Wystawiono po 5 prac dzieci z szkół. Tu też zaskakiwała rozmaitość technik. Pierwsze miejsce zajęły dzieci z Mirotek. Następne były dzieci ze szkoły w Wielkim Bukowcu, Pączewie i Barłożnie. Odbył się również konkurs wiedzy o Kociewiu. Po występach szkół prezentowali się wokaliści, soliści oraz zespoły muzyczne ze Skórcza i Starogardu. Świetnie wypadł młodzieżowy nonet (dziewięć osób) dęty ze Starogardu. Stoiska na boisku miały panie z KGW Pączewo, Czarnylas i Barłożno, które częstowały lub sprzedawały za drobne swoje wyroby. Na takiej imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć stoiska z ziołami oraz ziołowymi kosmetykami. Prowadzące je osoby malowały dzieciom wzory na twarzy, a dorosłym udzielały porad kosmetycznych. Po części z konkurencjami przyszedł czas na zabawę taneczną, do której przygrywał "Play" ze Skórcza. W niedzielę natomiast odbył się drugi festyn w tej gminie - tym razem sołecki, w Wielkim Bukowcu. I tam świetnie się bawiono. Rozegrano też turniej, w którym grało 8 zespołów.
Fotorelacje z tych imprez zamieszczamy na stronach...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz