środa, 20 maja 2015

Zawody z najszybszą perspektywą znalezienia pracyDobre kształcenie szansą na dobrą pracę!! Zawody z najszybszą perspektywą znalezienia pracyZapotrzebowanie na fachowców w branży medycznej jest ogromne i cały czas rośnie. To właśnie w tych zawodach jeszcze długo nie będzie problemów ze znalezieniem pracy.

Obecnie służba zdrowia pilnie poszukuje: techników masażystów, opiekunki dziecięce, opiekunów medycznych, sanitariuszy szpitalnych, terapeutów, techników sterylizacji oraz asystentek jak i higienistek stomatologicznych.


OPIEKUNKA DZIECIĘCA to idealny zawód dla osób, które charakteryzuje zamiłowanie do pracy z dziećmi. Dyplomowane opiekunki, po 2-letniej szkole, bez problemu są zatrudniane w przedszkolach, żłobkach, szpitalach, ale również w domach prywatnych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w domach dziecka i na oddziałach pediatrycznych w szpitalach.Zajęcia na tym kierunku realizowane są w systemie weekendowym i odbywają się w centrum Starogardu Gdańskiego przy ul. Rynek 25 (I piętro). Jeśli chcesz zostać opiekunką dziecięcą to jest to Twoja ostatnia szansa, żeby zdobyć kwalifikacje właśnie w tym zawodzie. Obecnie prowadzony jest ostatni nabór, a powodem jest wygaszenie zawodu. Jednak nie należy się tym zrażać ponieważ, jak wynika z wypowiedzi sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, osoby, które zdobyły lub zdobędą kwalifikacje opiekunki dziecięcej będą mogły, bez problemu, pracować w swoim zawodzie.


ASYSTENTKA I HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA. Już teraz liczba asystentek i higienistek stomatologicznych nie odpowiada najpilniejszym potrzebom gabinetów dentystycznych. Zmiana przepisów powoduje jeszcze większy brak fachowego personelu.Praca: Wolne miejsca czekają w gabinetach stomatologicznych, ponadto w gabinetach: endodoncji, implantologii, protetyki i ortodoncji.
Zarobki: Asystentka po szkole policealnej zarabia średnio 2500 zł, w przypadku higienistek do pensji należy doliczyć od 500 zł dodatku za przeprowadzony zabieg.

Z naszych danych wynika, że w Niemczech na higienistki i asystentki z Polski czekają zarobki na poziomie 1,6 tys. EURO (netto), podobnie w Szwecji, Norwegii, Włoszech. W USA najniższe stawki zaczynają się od 17 USD na godzinę, najwyższe oscylują wokół 62 USD. To oznacza, że rocznie można zarobić do 120 tys. USD.

Tak jak w przypadku w/w kierunku, zawód asystentki stomatologicznej również ulegnie wygaszeniu, wiąże się to z tym, że zadania wykonywane przez asystentkę stomatologiczną wchodzą w znacznie szerszy zakres czynności, do których uprawniona jest higienistka stomatologiczna (2 lata nauki). Tak więc osoby, którym zależy aby w krótkim czasie (niecały rok) zdobyć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu asystentki stomatologicznej, mają ostatnią możliwość, aby uzyskać DYPLOM. Wystarczy zapisać się do Centrum kształcenia Plejada w Starogardzie Gdańskim. Nauka przeznaczona jest dla osób dorosłych mających minimum wykształcenie średnie. Zajęcia odbywają się w systemie wieczorowym w piątki i w soboty. Higienistki stomatologiczne uczą się na podobnych zasadach. Czas nauki obejmuje niecałe dwa lata i dodatkowo zdobywają kwalifikacje do wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych. Szybki tryb nauki, dostosowany dla osób pracujących zapewnia Centrum Kształcenia Plejada w Starogardzie Gdańskim.

TECHNIK MASAŻYSTA. Pomorze to region turystyczny zwłaszcza Trójmiasto, dlatego zapotrzebowanie na masażystów wzrasta. Każdy hotel i pensjonat chce mieć SPA albo gabinet masażu. Masażyści w dobrych hotelach w sezonie zarabiają od 3000 do 6000 zł. Dużym dodatkiem do pensji są napiwki. Na naszych fachowców czekają też pracodawcy w Anglii, Norwegii, Danii, Holandii i na południu Europy. Zachętą do wyjazdu są zarobki. Wykwalifikowany masażysta po polskiej szkole zarabia w Anglii około 1600 funtów czyli ponad 8000 złotych, w Skandynawii pensje są dużo wyższe i sięgają 25 500 NOK (14 000 zł).Nauka zawodu technika masażysty odbywa się w systemie dla dorosłych i trwa 2 lata, matura nie jest wymagana, nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Zajęcia nie kolidują z pracą i są prowadzone weekendowo. Takie warunki zapewnia lider wśród szkół policealnych - Centrum Kształcenia Plejada Szkoła Policealna w Starogardzie Gdańskim. Szkoła rozszerzyła zajęcia o specjalizację w zakresie zabiegów SPA. A dla niecierpliwych mamy przyspieszone kursy masażu I i II stopnia.


TERAPEUTA ZAJĘCIOWY. Ośrodki zdrowia pilnie poszukują terapeutów zajęciowych. Wykwalifikowanych specjalistów brakuje, dlatego osoby z odpowiednim wykształceniem od ręki znajdują zatrudnienie. Deficyt ten wynosi prawie 30% i dotkliwie daję się we znaki w państwowej służbie zdrowia i ośrodkach prywatnych.

Praca: Terapeuci zajęciowi poszukiwani są w: zakładach opieki zdrowotnej, na oddziałach szpitalnych, w szkołach specjalnych, DPS-ach, warsztatach terapii zajęciowej. Dużo osób otwiera prywatne gabinety. Zarobki terapeutów w dużych miastach w Polsce kształtują się od 2500 do 3800 zł, są też osoby z wynagrodzeniem z górnego pułapu. W krajach UE zarabia się dużo więcej. Przykładowo w Niemczech to około 2800 €, a w Holandii 3000 € miesięcznie. Nauka jest DARMOWA i trwa 2 lata. Zajęcia wieczorowe w weekendy prowadzi Prywatne Studium Terapii Zajęciowej w Szczecinie oddział w Starogardzie Gdańskim, ul. Rynek 25 (tel. 58 532 03 37).

Technik STERYLIZACJI MEDYCZNEJ. Ze względu na to, że jest to dość świeży zawód na rynku pracy, wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie sterylizacji brakuje, a inwestycje w tym obszarze są coraz większe. Nowo powstałe sterylizatornie to placówki na wysokim poziomie zapewniające bezpieczeństwo i odpowiednie warunki.Praca: fachowców zatrudniają: sterylizatornie centralne, podręczne sterylizatornie na bloku operacyjnym, pracownie endoskopowe, gabinety stomatologiczne, pracownie mikrobiologii, publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz wszelkie podmioty świadczące usługi sterylizacji. Na polskich techników sterylizacji czekają najnowocześniejsze kliniki w Niemczech i pozostałych krajach członkowskich UE. Wynagrodzenie w tych placówkach wynosi często ponad 2 500 euro, do tego dochodzi hojny pakiet świadczeń socjalnych oraz bezpłatne zakwaterowanie w początkowych miesiącach zatrudnienia.

Nauka trwa niecały rok. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym co dwa tygodnie w piątki i w soboty. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie wykształcenia średniego. Nabór na ten kierunek prowadzi obecnie Szkoła Policealna Plejada ze Starogardu Gdańskiego.
OPIEKUN MEDYCZNY. Opiekunowie medyczni uciekają z kraju. Ich brak jest coraz dotkliwiej odczuwalny. Szacuje się, że od zaraz potrzeba do pracy ponad 60 tys. pracowników. Żeby przyciągnąć chętnych, służba zdrowia podniosła wynagrodzenie. Obecnie wykwalifikowany opiekun medyczny - po rocznej szkole - zarabia około 2000 zł netto. Praca czeka w szpitalach, domach pomocy społecznej, a nawet w mieszkaniach prywatnych. Dużo wyższe wynagrodzenie oferują Niemcy, Austria i Szwajcaria. Największy popyt u zachodnich sąsiadów mają osoby z dyplomem opiekuna medycznego, które od ręki znajdują zatrudnienie. W ubiegłym roku wykwalifikowany opiekun z dyplomem polskiej szkoły zarabiał nawet 2000 euro miesięcznie.

Uwaga!!! To zawód, gdzie chętnie zatrudniane są osoby starsze: pięćdziesięcio-, a nawet sześćdziesięcioletnie. Problemów z zatrudnieniem nie mają również panowie, to ich brakuje najbardziej.

Nauka. Aby zdobyć kwalifikacje do opieki medycznej nad pacjentem, nie trzeba posiadać wybitnych zdolności. Konieczne jest jedynie ukończenie zaocznie - rocznej nauki w tym zawodzie. Taką możliwość zapewnia właśnie Centrum Kształcenia Plejada ze Starogardu Gdańskiego. Szkoła przyjmuje na semestr letni wszystkich chętnych bez względu na wiek i wykształcenie.

Część słuchaczy znajduje zatrudnienie w trakcie odbywania praktyk, a część po ukończeniu szkoły. Zajęcia odbywają się w piątki popołudniami i w soboty co 2 tygodnie.

Obecnie szkoła prowadzi nabór na BEZPŁATNE kierunki: Opiekun Medyczny, Opiekunka Dziecięca, Terapeuta Zajęciowy, Technik Masażysta, Asystentka Stomatologiczna, Higienistka Stomatologiczna, Technik Sterylizacji Medycznej i wiele innych !!!

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu Centrum Kształcenia Plejada Szkoła Policealna w Starogardzie Gdańskim ul. Rynek 25 (I piętro, nad bankiem Millennium).

Tel/fax 58 532 03 37, tel. kom. 794 954 383- telefoniczna rezerwacja miejsc.

Sekretariat czynny:
od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-15.30,
piątki w godz. 15.00-19.00
soboty w godz. 8.00-15.00

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona.

Nabór trwa do 10 lipca 2015r. !!!

Wszelkie informacje można również uzyskać:
stg.plejada@op.pl www.plejada.edu.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz