środa, 24 kwietnia 2013

KARIERA W ZAWODACH MEDYCZNYCH BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH- NAUKA ZA DARMO!

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Studia nie są wymagane.
Po 2 letniej nauce można zdobyć wysokie kwalifikacje do samodzielnego wykonywania zawodu. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdą solidne zatrudnienie. W najbliższych latach branża medyczna będzie przeżywać swój rozkwit. Już teraz określa się około 25-procentowy deficyt pracowników w zawodach medycznych.
Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą?
W pierwszej kolejności: technik masażysta, opiekun medyczny i opiekunka dziecięca. Są to zawody na poziomie szkoły policealnej, matura nie jest wymagana. Osoby reprezentujące zawody medyczne mogą spodziewać się wzrostu zarobków i atrakcyjnych pakietów socjalnych, bowiem już teraz firmy zauważają brak wykwalifikowanych pracowników i proponują kandydatom bardzo atrakcyjne warunki.
JAK ZOSTAĆ MASaŻYSTĄ?
Kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu nabywa się w 2 lata. Nauka organizowana jest na poziomie szkoły policealnej dla dorosłych, matura nie jest wymagana i nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zajęcia nie kolidują z pracą i są prowadzone w systemie wieczorowym w weekendy. Program nauki obejmuje: masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, refleksoterapię, masaż punktowy, sportowy, kosmetyczny i wiele innych..

Technik masażysta jest nie tylko w pełni wystarczającym, ale i najwyższym tytułem, jaki można uzyskać ucząc tej profesji.


Pamiętajmy, że żeby być masażystą, wcale nie trzeba iść na studia, wprost przeciwnie! Osoba po studiach z fizjoterapii ma zaledwie niewielkie podstawy wiedzy w tej dziedzinie. Kompletną wiedzę w zakresie masażu nabywa się wyłącznie w szkole policealnej.OPIEKUNKA DZIECIĘCA to idealny zawód dla osób, które charakteryzuje zamiłowanie do pracy z dziećmi. Dyplomowane opiekunki, po 2-letniej szkole zarabiają więcej i są bez problemu zatrudniane w przedszkolach, żłobkach, szpitalach, ale również w domach prywatnych, placówkach opiekuńczo - wychowawczych, w domach pomocy społecznej, domach dziecka i na oddziałach pediatrycznych w szpitalach. Do Centrum Kształcenia Plejada zgłaszają się dziewczyny tuż po liceum i pięćdziesięciolatki, od lat pracujące w żłobkach. Są to osoby, które nie maja matury, jak i te po studiach.
Są też mamy, które chcą po prostu nauczyć się świadomie i odpowiedzialnie dbać o rozwój swojego dziecka. Dyplomowana opiekunka wie jak kształtować osobowość i rozwój dziecka, potrafi prowadzić zajęcia dydaktyczne, dobrać dietę czy wykonać czynności pielęgnacyjne. Zajęcia w Centrum Kształcenia Plejada odbywają się w weekendy i zostały dostosowane tak by mogły z nich korzystać również osoby pracujące.


OPIEKUN MEDYCZNYOpiekun medyczny będzie wspierał pielęgniarkę w opiece nad osobami niesamodzielnymi. Przygotowany jest do rozpoznawania i rozwiązywania problemów opiekuńczych osoby chorej, pomocy w zaspokajaniu potrzeb biologicznych. Nauka trwa tylko rok.

Pracować można w: placówkach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo - leczniczych, szpitalach.

Centrum Kształcenia PLEJADA Szkoła Policealna prowadzi nabór na kierunki: Technik masażysta, Opiekunka dziecięca, Opiekun medyczny i wiele innych!!! Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu w Starogardzie Gdańskim, ul. Rycerska 1(I piętro),

tel./fax 58 56 305 12

Sekretariat czynny od poniedziałku do czwartku godz. 8:00 - 17:00, piątek od 8:00-19:00,

sobota 8:00-15:00


Uwaga!!! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

stg.plejada@op.pl www.plejada.edu.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz