poniedziałek, 14 grudnia 2015

LUBICHOWO - DWIE OSOBY RANNE PO ZDERZENIU VOLVO Z KIĄ

Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym jaki wydarzył się wczoraj w południe na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Lubichowo. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca volvo nie wyhamował przed znakiem stop i zderzył się z samochodem marki Kia. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.


Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj około godziny 12:00 na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Lubichowo. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z pobliskiego posterunku.

Jak wstępnie ustalili policjanci do wypadku doszło, gdy 36-letni kierowca volvo dojeżdżając do stojącego przed skrzyżowaniem znaku stop stracił panowanie nad autem i uderzył w bok jadącego drogą z pierwszeństwem samochodu marki Kia Sportage. W wyniku zderzenia ranna została kobieta kierująca kią oraz jej pasażer. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu wypadku ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi przypominają, że złe warunki atmosferyczne, padający śnieg oraz niska temperatura to niewątpliwie kilka najważniejszych rzeczy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo pieszych i kierujących. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zawsze dostosowywać prędkość do warunków drogowych.st. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz