środa, 9 grudnia 2015

STAROGARD GDAŃSKI - TRAGICZNY WYPADEK NA SKRZYŻOWANIUStarogardzcy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj po południu na ulicy Skarszewskiej. W wyniku zderzenia osobowego volkswagena z rowerzystką zginęła 62-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego.

Wczoraj kilka minut po godzinie 13:00 dyżurny starogardzkiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, który wydarzył się na skrzyżowaniu ulicy Skarszewskiej z Derdowskiego. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant natychmiast skierował tam funkcjonariuszy z drogówki, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, 24-latek kierujący osobowym volkswagenem potrącił 62-letnią kobietę, która przejeżdżała rowerem na drugą stronę ulicy. Do wypadku doszło w obrębie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów. W zdarzeniu tym uczestniczył również jadący z przeciwnego kierunku autobus, w który uderzył odrzucony w wyniku zderzenia rower.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena był trzeźwy. Obrażenia jakich doznała 62-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego okazały się śmiertelne. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny uczestniczących w zdarzeniu pojazdów, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i skrzyżowań. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.
st. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz