środa, 2 grudnia 2015

STAROGARD GDAŃSKI. Ulica Kościuszki będzie przebudowana30 listopada 2015 roku Wojewoda Pomorski opublikował wstępną listę wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg gminnych z tzw. "schetynówek". Wniosek miasta na przebudowę ul. Kościuszki znalazł się na pierwszym miejscu tej listy (na 63 złożone wnioski), co w pełni gwarantuje mu dofinansowanie w kwocie około 3 mln zł.p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; widows: 2; orphans: 2; }p.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }

To wspaniała informacja i sukces wielu osób, pracowników Urzędu Miasta, zaangażowanych w przygotowanie wniosku - powiedział Przemysław Biesek-Talewski - zastępca prezydenta miasta do spraw techniczno-inwestycyjnych. - Ulica Kościuszki od lat czeka na remont. Dla nas był to priorytet, stąd wniosek o dofinansowanie przebudowy tej właśnie ulicy. Lista rankingowa nie jest jeszcze ostateczna, ale doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że nie powinny nastąpić żadne istotne zmiany, zwłaszcza że nasz projekt zajął pierwsze miejsce na liście.

Jeszcze do 15 grudnia wnioskodawcy mogą zgłaszać zastrzeżenia do wstępnych list rankingowych. Komisje muszą rozpatrzeć te zastrzeżenia do 30 grudnia, a wojewodowie przedstawić zweryfikowane listy do zatwierdzenia przez ministra właściwego do spraw transportu. Zatem ostateczna lista wniosków, które zostaną dofinansowanie w 2016 roku z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", zostanie ogłoszona najpóźniej do 20 stycznia.

Zadanie przebudowy ul. Kościuszki podzielono na dwa etapy. W 2016 r. miasto planuje wykonać I etap przebudowy na odcinku od. ul. Lubichowskiej do ul. Pelplińskiej - bez skrzyżowań z tymi ulicami. Szacowana wartość robót to ok. 6 mln złotych. Połowa tych kosztów pochodzić będzie z budżetu państwa. Druga połowa zostanie pokryta z budżetu gminy. Pomocy finansowej na realizację inwestycji udzieli Powiat Starogardzki. W zamian miasto wesprze taką samą kwotą inwestycje powiatowe. Poza zakresem objętym wnioskiem przebudowana zostanie sieć wodociągowa oraz energetyczna - w realizację tych zadań zaangażowane będą PWiK Star-Wik oraz Energa Operator.

Drugi etap przebudowy ulicy Kościuszki ma być realizowany w roku 2017. Jesienią 2016 złożymy kolejny wniosek, mam nadzieję, że z równie dobrym skutkiem - powiedział wiceprezydent.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz