czwartek, 25 stycznia 2007

UM Starogard - informacje 25.01.2007

Serwis prasowy Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim z 25 stycznia 2007 r.


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam starogardzian do uczestnictwa w uroczystych obchodach
87. rocznicy powrotu Starogardu do Macierzy. Rozpoczną się one już w dniu 28 stycznia 2007 r. uroczystą mszą świętą w intencji Miasta i jego mieszkańców z udziałem pocztów sztandarowych, która odprawiona zostanie w Kościele p.w. św. Mateusza o godz. 12.15.
29 stycznia br. o godz. 12.00 przy Pomniku Niepodległości (ul. Paderewskiego) odbędzie się główna część uroczystości obejmująca okolicznościowe wystąpienie oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem przez przybyłe delegacje.

Rocznica wyzwolenia Starogardu przez wojska gen. Józefa Hallera jest niezwykle znaczącym wydarzeniem w historii miasta, dlatego apeluję do wszystkich instytucji, zakładów pracy i jego mieszkańców o uczczenie tego dnia poprzez wywieszenie flag.
Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego
Edmund Stachowicz


W dniu 15 stycznia grupa 40 uczniów z klas IV - VI ze starogardzkich szkół podstawowych wyjechała na 12-dniowy turnus zajęć terapeutycznych do Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Młodzi starogardzianie od kilku lat, dwa razy do roku mają okazję przebywać na takich turnusach. W czasie turnusu dzieci mają normalne zajęcia lekcyjne jak w szkole, natomiast w godzinach popołudniowych uczestniczą w zajęciach socjoterapeutycznych. Prezydent miasta Edmund Stachowicz oraz zastępca prezydenta Zbigniew Kozłowski odwiedzili we wtorek, 23 stycznia starogardzkie dzieci w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie.
Środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu dzieci pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2007 rok. Drugi turnus dla następnej grupy dzieci planowany jest wstępnie na listopad br.


***

LISTA NOMINOWANYCH DO NAGRODY "WIERZYCZANKA 2006":

I.Gospodarka:
1."Gregor Trans" - Grzegorz Chudzik
2.Fabryka Mebli Okrętowych "Famos" sp. z o.o - Andrzej Wojtkiewicz
3.Paktainer sp. z o.o. - Marek Podolski
4.Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. - Grzegorz Rozmus

II.Inicjatywy społeczne:
1.Kazimierz Szmagliński - Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Starogardzie Gdańskim
2.Komitet Organizacyjny Roku Języka Polskiego - Teresa Jankowska (przewodnicząca) - za zorganizowanie obchodów Roku Języka Polskiego
3.Stowarzyszenie Wspomagające Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych "Można Inaczej" - za zorganizowanie imprezy integracyjnej "Przystanek Wózstok"

III.Kultura:
1.Zbigniew Domachowski - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej "Jazz Fan Club"
2.Danuta Farysej
3.Kuźnia Bracka
4.Tadeusz Majewski - autor "Przeplotni"
5.Regina Matuszewska
6.Marcin Skrzypczak
7.Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej - wydawca "Słownika biograficznego Kociewia"
8.Stowarzyszenie "Instytut Kociewski" - wydawca "Małgorzaty Hillar. Utwory zebrane."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz