piątek, 16 sierpnia 2013

Dzieci na wycieczce w Kaszubskim Parku Miniatur w Mirachowie - Stryszej Budzie

Dnia 25 lipca dzieci ze świetlicy w Radziejewie, Piesienicy i Kleszczewa wraz z podopiecznymi ze świetlic gminy Zblewo wybrały się do Kaszubskiego Parku Miniatur w Mirachowie - Stryszej Budzie. Po wejściu do Parku czekała na nas podróż dookoła świata. W jednym miejscu w skali 1 do 25 zobaczyliśmy wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski i Świata. Wśród obiektów podziwialiśmy Chrystusa z Rio, głowy czterech prezydentów wykute w skale, wieżę Eiffla, Sfinksa, krzywą wieżę w Pizie, Statuę Wolności, liczne kościoły i latarnie morskie, wiatrak, był też Żuraw Gdański oraz wiele innych. Zwiedzanie parku było nie tylko rozrywką, ale również nauką - podczas oglądania obiektów wiele się o nich dowiedzieliśmy.


Po chwili oddechu i ruszyliśmy do kolejnych atrakcji. Odwiedziliśmy Gabinet Śmiechu, w którym krzywe zwierciadła deformowały nasze odbicia. Byliśmy mali, duzi, chudzi, grubi, z cienkimi nosami, a także z bujnymi fryzurami.

Szczególnie podobała nam się gigantyczna szachownica, na której zmierzyliśmy swoje strategiczne umiejętności. Następnie tylko odważni odwiedzili Zamek Strachu, pełnym pająków i mnóstwa czyhających na śmiałka niebezpieczeństw. Po dreszczach emocji zwiedzaliśmy Bajkową Krainę z 60 postaciami z bajek i baśni, Mini Zoo, miejsce, w którym spotkaliśmy żywe zwierzęta - osiołka, kucyka, owieczki, kózki i daniele. Korzystaliśmy także z placu zabaw, trampoliny oraz dmuchanej zjeżdżalni. Zakupiliśmy wiele pamiątek. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

K. Kowalska, B. Kosecka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz