środa, 28 sierpnia 2013

JUSTYNA SZARKOWSKA. Jeszcze wakacje, a pinczyńskie Brzady już

Jeszcze wakacje, a pinczyńskie Brzady już odnoszą sukces… - fotorelacja z XX Przeglądu Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku Władczyni Kociewia Piaseczno 2013

Przyjechelim tu do Was z Psinczina. Somy Brzady. W naszy gwarze to so suszone owoce. Zobaczta, jake somy rumniane i słodke, dycht rychtych jak te owoce. Gadómy gwaro lulków, co by nie zaginyła. A tera dla Was bańdzim tańcoweli, śpsiweli i greli.
Paczta i podziwjajta!Taką zapowiedzią Brzady działające przy szkole w Pinczynie rozpoczęły swój występ na XX Przeglądzie Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku Władczyni Kociewia Piaseczno 2013 pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. W przeglądzie wzięło udział kilkanaście zespołów folklorystycznych w dwóch kategoriach z powiatów: tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. Pinczyńskie Brzady zajęły III miejsce w kategorii zespołów pieśni i tańca. Dzieciaki pomimo wakacji dały z siebie wszystko, co, oprócz jury, doceniła publiczność, gromko nagradzając je brawami, a także ciepłymi opiniami.

Justyna Szarkowska


Jeszcze ostatnie poprawki przed występem i brak tremy.Kapela prowadzona przez Wojciecha Gdańca wykorzystuje diabelskie skrzypce, burczybas i akordeon. Śpiew dziewcząt w gwarze przodków niesie się daleko po Sanktuarium w Piasecznie.
Brawurowe wykonanie gadki Anny Juraszewskiej pt. "Zawdy młodo i psianko być" przez Klaudię Drawską (z lewej) i Julię Burczyk i ogromny aplauz publiczności. Za gadki i stronę organizacyjną odpowiedzialna jest Justyna Szarkowska.Jeden z układów tanecznych.

Tancerze Brzadów wykonują szybra.I jeszcze jeden układ w parach, a za chwilę nerwowe oczekiwanie na ogłoszenie wyników przez jury.


Przedstawiciele Brzadów z Barbarą Jędrzejewską (z lewej) odpowiedzialną za tańce w wykonaniu zespołu za chwilę odbiorą nagrodę za III miejsce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz