niedziela, 21 września 2003

Polpharma pokonała Polpak Świecie 70: 89 .

Polpak: M.Kowalczyk 19 (2x3), P.Kamiński 18, A.Głowala 6, A.Makowski 6, G.Skiba 5, T.Herman 4, K.Kalinowski 4 (1x3), T.Tracz 2, P.Mazurek 0; SKS: B.Sarzało 19 (3x3), A.Olszewski 14, G.Kukiełka 12, M.Exner 12 (3x3), Ł.Jagoda 10 (1x3), Z.Marculewicz 10, J.Rybczyński 8 (2x3), K.Miecznikowski 2, P.Bieliński 2. Pierwsza kwarta meczu bardzo zacięta, praktycznie żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi, w drużynie SKS-u brylował Aleksy Olszewski, który nie miał sobie równych pod obiema tablicami.Druga kwarta to już zdecydowany atak Polpharmy, która objęła kilkunastopunktowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:50. W drużynie ze Świecia na wyróżnienie zasługuje gra Macieja Kowalczyka, który do przerwy zdobył 12 punktów. Trzecia i czwarta kwarta to już spokojna i kontrolowana gra SKS-u, który nie pozwoił zbliżyć się przeciwnikom na mniej niż 10 punktów. Bardzo dobre zawody zagrał Krzysztof Kalinowski, który pomimo swojego niewielkiego wzrostu zebrał aż 10 piłek a do tego miał po 6 asyst i przechwytów. Sposród nowych nabytków Polpharmy na szczególne wyróżnienie zasłużył Michał Exner, który miał 11 zbiórek i w tym elemecnie gry był najlepszy w swoim zespole. Warto tez dodać, że na mecz w Świeciu przybyła kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców SKS Polpharmy, która swoim kulturalnym dopingiem zagrzewała do boju swoich ulubieńców. Michał Hering źródło:e-basket.pl