wtorek, 21 grudnia 2010

Nagrody, statuetki i sportowe perspektywy LLKS Smętowo

Koniec roku stricte wiąże się z podsumowaniem osiągnięć minionego sezonu. Bilans wyników przedstawiają poszczególne kluby sportowe. W powiecie starogardzkim są kluby stanowiące o poziomie sportowym naszego powiatu w wielu sportach indywidualnych i zespołowych. Bez wątpienia jedną z bardziej uznanych i zasłużonych dyscyplin dla kociewskiego sportu jest Królowa Sportu, czyli lekkoatletyka.
W sobotnie popołudnie, 18 grudnia, swój dorobek przedstawił klub LLKS Smętowo Graniczne, który już po raz trzeci zorganizował uroczystość wręczenia nagród swoim zawodnikom. W spotkaniu udział wzięło ponad 40 osób, także zaproszony rekordzista Polski w maratonie i olimpijczyk Grzegorz Gajdus.

Aż 17 medali zdobyli młodzi lekkoatleci w imprezach mistrzowskich, z tego
6 z zawodów międzywojewódzkich i mistrzostw Pomorza. Warto odnotować setki medali, które przywozili smętowscy sportowcy z okolicznościowych biegów ulicznych odbywających się na terenie całego województwa. Ponadto zdobycie 29 klas sportowych i 21 pkt. we współzawodnictwie dzieci i młodzieży plasuje klub w czołówce pomorskich klubów, jeśli chodzi o biegi średnie i zarazem stanowi o wysokim poziomie wynikowym klubu. Nie bez znaczenia jest także liczny udział podopiecznych LLKS-u Smętowo w krajowych czempionatach, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Finalistami Mistrzostw Polski
w różnych kategoriach wiekowych było dziewięciu zawodników. Najwyższą lokatę zajął Wojciech Braun, zajmując IX m-ce podczas Małego Memoriału J. Kusocińskiego w biegu na 1000m. Aktualnie klub zrzesza 16 zawodników. Za osiągnięcia najlepsi wychowankowie otrzymali nagrody pieniężne oraz statuetki, a pozostali nagrody rzeczowe.

Po raz pierwszy wręczono także pamiątkowe dyplomy i nagrody w 6 kategoriach. Za największy sukces sezonu zgodnie uznano wyniki na arenie krajowej
i międzywojewódzkiej Dawida Went, który także odebrał nagrodę za najlepszy wynik sezonu (2000m - 6:05,82) wspólnie z Dominiką Nowakowską (1500m - 4:28,69). Najbardziej wytrwałym zawodnikiem został Michał Grotha, dojeżdżający na zajęcia treningowe rowerem z miejscowości Lalkowy. Za odkrycie sezonu uznano Wojciecha Braun i Kingę Mollus, a największy postęp odnotował mistrz powiatu w biegach przełajowych szkół podstawowych Dawid Jedwabnik. Natomiast gimnazjalistka Daria Kufta z Kościelnej Jani została ogłoszona sportową nadzieją przyszłego sezonu. Internauci w plebiscycie na najpopularniejszych lekkoatletów, po raz drugi wybrali Dagmarę Openkowską (202 głosy) oraz Tomasza Kotowskiego (169 głosów).

Każda z tych nagród jest motywatorem do dalszej pracy na treningach dla naszych zawodników. Bardzo istotna dla nas jest dobra atmosfera i współpraca, która
z każdym sezonem jest coraz lepsza. Możemy liczyć także na coraz większe wsparcie Urzędu Gminy, co ma również wpływ na osiągane przez nas wyniki. My odwdzięczamy się sukcesami i promocją gminy w różnych rejonach naszego kraju. - informuje Prezes Henryk Główczewski.

Na spotkaniu poruszono także temat budowy nowoczesnego kompleksu sportowego,
z pełnowymiarową bieżną syntetyczną, remontem murawy piłkarskiej, trybunami
i zapleczem. W niedługim czasie ma powstać dokumentacja techniczna. Dołożymy wszelkich starań by nasz ośrodek był jednym z najnowocześniejszych na Pomorzu. Warunki ku temu są doskonałe. Jest przychylny samorząd, są sukcesy i jest zaplecze. To perspektywa kolejnych trzech lat - przekazuje Karol Nowakowski.

Podziękowania otrzymali również darczyńcy wspierający w minionym roku działalność klubu. Osobiście podziękowania odebrali pani Przewodnicząca Rady Gminy Smętowo Elżbieta Motykowska oraz w imieniu Banku Spółdzielczego w Smętowie p. Wiktoria Mucha. Wśród czołowych sponsorów klubu warto także wymienić firmę "Rarytas" ze Smętowa, piekarnię "U Jasia", Państwa Pałubickich oraz kwiaciarnię "Wrzos". Miłym akcentem było przyznanie po raz pierwszy tytułów "złoty" oraz "srebrny" rodzic, dla którzy nie tylko wspierają swoje dzieci, ale także działalność klubu. Dyplomy "złoty rodzic" powędrowały do Państwa Kozłowskich, Went, Jedwabnik i Siuda. Natomiast "srebrnymi rodzicami" zostali Państwo Openkowscy, Kazubowscy oraz Kotowscy.

Jedną z ważniejszych informacji, jest decyzja Zarządu POZLA w Gdańsku
o organizacji w Smętowie Granicznym Makroregionu w biegach przełajowych, który odbędzie się 19 marca. W roku ubiegłym zawody te odbyły się we Włocławku. Impreza ta będzie zarazem eliminacjami juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Planuje się udział przeszło 400 najlepszych zawodników z Pomorza i Kujaw.

Po dekoracji odbyła się równie radosna i oczekiwana część wspólnego kolędowania
i biesiadowania przy obficie nastawionym wigilijnym stole, wszystko to poprzedzone było dzieleniem się opłatkiem.

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów w zbliżającym się dużymi krokami nowym sezonie 2011. Pełną fotorelację z podsumowania sezonu można zobaczyć również na portalu www.goksirsmetowo.pl/sport.html.


Oni wspierają LLKS Smętowo:

Urząd Gminy w Smętowie - p. Zofia Kirszenstein

Urząd Wojewody Pomorskiego

Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego

Starostwo Powiatowe - p. Kazimierz Chyła

Sołtys Smętowa - p. Elżbieta Motykowska

Pan Jan Kulczyński

Pan Tomasz Surma firma "Rarytas"

Pan Janusz Moczyński - piekarnia "U Jasia"

Pani Anna Kowalska - kwiaciarnia "Wrzos"

Bank Spółdzielczy w Smętowie - p. Andrzej Górski

Państwo Jan i Wiesława Pałubiccy z Kopytkowa

Państwo Iwona Karcz - sklep odzieżowy

Pan Lech Kolaska


LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo Graniczne

WYNIKI - SEZON 2010 - PDF


ZDJĘCIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz