czwartek, 16 grudnia 2010

Okieno wójta: Satysfakcja i wielkie zobowiązanie

Dzięki Państwa zaufaniu do mojej osoby nie było żadnego przestoju w przekazywaniu władzy

Satysfakcja i zobowiązanie

Ostatni czas stał pod znakiem polityki związanej z wyborami do wszystkich szczebli samorządowych. Była to także demokratyczna ocena tych, którzy już piastowali w samorządach funkcje radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów.


Takiej ocenie musiałem się poddać i ja. Wypadła ona dla mnie, a uściślając dla mojej działalności bardzo korzystnie. Poparcie, jakim Państwo mnie obdarzyliście, świadczy o tym, że pomysły, jakie realizowaliśmy wraz z radnymi Rady Gminy Zblewo V kadencji przez ostatnie cztery lata, znalazły Państwa uznanie. Uznanie Państwa znalazła również perspektywa rozwoju naszej gminy, którą przedstawiłem w kampanii wyborczej. Przedstawioną Państwu wizję rozwoju gminy poparliście Państwo prawie w osiemdziesięciu procentach. Za to poparcie i zaufanie z całego serca dziękuję. Jeszcze raz obiecuję, że nie zawiedziecie się Państwo na moich rządach. Ten jednoznaczny pozytywny wynik wyborów sprawia mi oczywiście wielką satysfakcję, ale też zobowiązuje do jeszcze efektywniejszej pracy. Dziękuję również za poparcie udzielone Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i mojej osobie na liście do Sejmiku Województwa Pomorskiego. Pozwoliło to na udział Polskiego Stronnictwa Ludowego we współrządzeniu województwem pomorskim. Przekładając to na język praktyczny - będziemy mieli większy wpływ na środki przekazywane do gmin wiejskich, do jakich należy gmina Zblewo. Mamy w Sejmiku Województwa Pomorskiego członka zarządu - przedstawiciela PSL-u. Pan Czesław Elzanowski będzie bronił naszych interesów.

Dzięki Państwa zaufaniu do mojej osoby nie było żadnego przestoju w przekazywaniu władzy, podobnie jak nie było też zastoju w realizacji zadań inwestycyjnych i wszystkich tych, jakie realizuje samorząd.

Cały czas trwa praca, dochodzą też kolejne zadania na przyszłość. Ostatnio podpisałem z Panem Marszałkiem umowy na dofinansowanie budowy nowego parkingu w Zblewie. Cała inwestycja będzie kosztować około milion złotych, a dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego sięgnie połowy tej kwoty. Parking zostanie usytuowany między ulicą Główną a starą plebanią.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego narodzenia i Nowy Rok. W związku z tym składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, a Boża Dziecina Państwu i mnie niech nie szczędzi wszelkich łask w zbliżającym się 2011 roku.

Krzysztof Trawicki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz