wtorek, 2 sierpnia 2011

Kariera w zawodach medycznych bez studiów wyższych

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Studia nie są wymagane.


Po 2 letniej nauce można zdobyć wysokie kwalifikacje do samodzielnego wykonywania zawodu, a do pracy pod kierunkiem lekarza po jednym roku szkoły zaocznej. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdą solidne zatrudnienie. W najbliższych latach branża medyczna będzie przeżywać swój rozkwit. Już teraz określa się około 25-procentowy deficyt pracowników w zawodach medycznych.

Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą?

W pierwszej kolejności: technik masażysta, opiekun medyczny i opiekunka dziecięca. Są to zawody na poziomie szkoły policealnej, matura nie jest wymagana. Osoby reprezentujące zawody medyczne mogą spodziewać się wzrostu zarobków i atrakcyjnych pakietów socjalnych, bowiem już teraz firmy zauważają brak wykwalifikowanych pracowników i proponują kandydatom bardzo atrakcyjne warunki.

JAK ZOSTAĆ MASAŻYSTĄ? Kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu nabywa się w 2 lata. Nauka organizowana jest na poziomie szkoły policealnej dla dorosłych, matura nie jest wymagana i nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zajęcia nie kolidują z pracą i są prowadzone w systemie wieczorowym w weekendy. Program nauki obejmuje: masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, refleksoterapię, masaż punktowy, sportowy, kosmetyczny i wiele innych..

Technik masażysta jest nie tylko w pełni wystarczającym, ale i najwyższym tytułem, jaki można uzyskać ucząc tej profesji.

Pamiętajmy, że żeby być masażystą wcale nie trzeba iść na studia, wprost przeciwnie! Osoba po studiach z fizjoterapii ma zaledwie niewielkie podstawy wiedzy w tej dziedzinie. Kompletną wiedzę w zakresie masażu nabywa się wyłącznie w szkole policealnej.

OPIEKUNKA DZIECIĘCA to idealny zawód dla osób, które charakteryzuje zamiłowanie do pracy z dziećmi. Dyplomowane opiekunki, po 2-letniej szkole zarabiają więcej i są bez problemu zatrudniane w przedszkolach, żłobkach, szpitalach, ale również w domach prywatnych, placówkach okiekuńczo-wychowawczych, w domach pomocy społecznej, domach dziecka i na oddziałach pediatrycznych w szpitalach. Do Szkoły Policealnej Novum zgłaszają się dziewczyny tuż po liceum i pięćdziesięciolatki, od lat pracujące w żłobkach. Są to osoby, które nie maja matury, jak i te po studiach.Są też mamy, które chcą po prostu nauczyć się świadomie i odpowiedzialnie dbać o rozwój swojego dziecka. Dyplomowana opiekunka wie jak kształtować osobowość i rozwój dziecka, potrafi prowadzić zajęcia dydaktyczne, dobrać dietę czy wykonać czynności pielęgnacyjne. Zajęcia w Szkole Policealnej Novum odbywają się w weekendy i zostały dostosowane tak by mogły z nich korzystać również osoby pracująceOPIEKUN MEDYCZNY Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w Polsce w tym zawodzie zatrudnienie od ręki znajdzie ponad 50 tys. osób. Na naszych rodaków z dyplomem opiekuna czekają też pracodawcy w Niemczech i Austrii, gdzie brakuje ponad 90 tys. pracowników. To zawód gdzie chętnie zatrudniane są osoby pięćdziesięcio-, a nawet sześćdziesięcioletnie. Nauka trwa tylko rok. Obecnie Szkoła Policealna Novum w Starogardzie Gdańskim przyjmuje wszystkich chętnych bez względu na wiek i wykształcenie.Szkoła Policealna Novum prowadzi nabór na kierunki: Technik masażysta, Opiekunka dziecięca, Opiekun medyczny, Technik administracji, Technik informatyk, Technik usług kosmetycznych i wiele innych!!! Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu Szkoły Policealnej Novum w Starogardzie Gdańskim, ul. Rynek 36/1 (I piętro), tel./fax 58 56 305 12

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Nabór trwa do 26 sierpnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

stg.novum@op.pl www.plejada.edu.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz