środa, 1 lutego 2012

APEL POLICJI. REAGUJMY NA OSOBY ZAGROŻONE WYCHŁODZENIEM

OKRES ZIMOWY I ZNACZNE SPADKI TEMPERATUR STWARZAJĄ POTENCJALNE ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA I ZDROWIA OSÓB BEZDOMNYCH, W PODESZŁYM WIEKU I SAMOTNYCH. ZAGROŻENIE UTRATY ŻYCIA DOTYCZY W TYM OKRESIE TAKŻE OSÓB NIETRZEŹWYCH, PRZEBYWAJĄCYCH NA WOLNYM POWIETRZU BĄDŹ W POMIESZCZENIACH OPUSZCZONYCH I NIEOGRZEWANYCH.

Starogardzcy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o informowanie policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie.

Nie bądźmy obojętni dla tych osób. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997, 112 lub do najbliższej jednostki policji.

Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Dlatego wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich
przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał. Policjanci na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie.

Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych udzielają informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

PAMIĘTAJMY

KILKUSTOPNIOWY MRÓZ MOŻE OKAZAĆ SIĘ ZABÓJCZY, A JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE.

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP w Starogardzie Gdańskim

tel. 58 737-02-33

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz