czwartek, 16 lutego 2012

DOBRZE PŁATNE ZAWODY MEDYCZNE !!!

DOBRZE PŁATNE ZAWODY MEDYCZNE !!!

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Wysokie kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu masażysty zdobyć można już w 2 lata, a uprawnienia do pracy opiekuna medycznego to tylko nie cały rok.

Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują solidne zatrudnienie. W najbliższych latach branża medyczna będzie przeżywać swój rozkwit.

Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą? - W pierwszej kolejności: technik masażysta, opiekun medyczny i opiekunka dziecięca. Są to zawody na poziomie szkoły policealnej, matura nie jest wymagana. Osoby reprezentujące wymienione specjalizacje mogą spodziewać się wzrostu zarobków i atrakcyjnych pakietów socjalnych, bowiem już teraz firmy zauważają brak wykwalifikowanych pracowników i proponują kandydatom atrakcyjne warunki.

Jak zostać masażystą ? Kwalifikacji i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu nabywa się w 2 lata. Nauka organizowana jest na poziomie szkoły policealnej dla dorosłych, matura nie jest wymagana, nie ma też ograniczeń wiekowych. Pracować można w: SPA, gabinetach odnowy biologicznej, klubach sportowych, sanatoriach itp. Zajęcia odbywają się w piątki i w soboty .

Technik masażysta jest nie tylko w pełni wystarczającym, ale i najwyższym tytułem jaki można uzyskać ucząc się tej profesji. Kompletną wiedzę w zakresie masażu nabywa się wyłącznie w szkole policealnej.

Opiekunka dziecięca to zawód dla osób, które lubią dzieci i mają z nimi dobry kontakt. Dyplomowane opiekunki, po szkole policealnej zarabiają więcej i są bez problemu zatrudniane w przedszkolach, żłobkach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w domach pomocy społecznej, domach dziecka

i oddziałach pediatrycznych ale również w domach prywatnych. Do Szkoły Policealnej NOVUM zgłaszają się dziewczyny tuz po liceum i pięćdziesięciolatki, od lat pracujące w żłobkach. Są to osoby, które nie mają matury, jak i te po studiach. Są też mamy, które chcą po prostu nauczyć się świadomie i odpowiedzialnie dbać o rozwój swojego dziecka. Zajęcia odbywają się w piątki ( popołudniu)

i w soboty.

Opiekun medyczny - Służba zdrowia pilnie poszukuje chętnych do pracy w zawodzie opiekun medyczny. Dotychczasowi pracownicy uciekają z kraju, korzystając z szansy na wyższe zarobki. Szacuje się, że od zaraz potrzeba do pracy ponad 60 tys. opiekunów.

To zawód gdzie chętnie zatrudniane są osoby starsze pięćdziesięciu-, a nawet sześćdziesięcio- letnie. Nauka trwa tylko rok. Zapotrzebowanie jest ogromne: w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, fundacjach i stowarzyszeniach oraz mieszkaniach prywatnych. Szkoła Policealna NOVUM

w Starogardzie Gdańskim przyjmuje wszystkich chętnych bez względu na wiek i wykształcenie. Zajęcia odbywają się w piątki i w soboty co dwa tygodnie.

Szkoła Policealna NOVUM prowadzi nabór na kierunki: Technik Masażysta, Opiekunka Dziecięca, Opiekun Medyczny, technik BHP, Technik Administracji i wiele innych!

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu Szkoły Policealnej NOVUM w Starogardzie Gdańskim ul. Rynek 36/1 ( I Pietro) , tel/fax 58 56 305 12, sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 8:00- 17:00. Wszelkie informacje uzyskamy również na stronie internetowej www.plejada.edu.pl lub pisząc na adres e-mail stg.novum@op.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz