niedziela, 26 lutego 2012

WIOLETA GROBELNA i Dniu Babci i Dziadka (z kroniki Kleszczewa Kościerskiego)

21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Tego dnia pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość.
U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych...


Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość, i ogromne doświadczenie życiowe.

Przedszkolaki z przedszkola w Pinczynie 23 stycznia zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji Ich święta do Szkoły Podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości, czyli babć i dziadków oraz dyrektor Iwony Loroch i ks. poboszcza M. Bizonia. Następnie każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny. Mali aktorzy z przejęciem śpiewali i deklamowali, choć byli i tacy, których bardziej interesowało to, co robią starsi. Nie obyło się bez drobnych potknięć, które bywają okrasą i solą podobnych widowisk.
Babcie i dziadkowie z dumą oklaskiwali wnuczęta, z radością przyjęli również piękne, własnoręcznie zrobione przez wnuków laurki. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość i wzruszenie. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami.
Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY NA STRONIE PRZEMYSŁAWA KOSTUCHA - PRZEJDŹ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz