poniedziałek, 20 lutego 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 20.02.2012 r.

Starogard Gdański dnia 20.02.2012r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 12.02.2012 godz. 00:00 do 20.02.2012 godz. 00:00

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE16.02.2012 godz. 13:10 BRZEŹNO WIELKIE,
Policjanci zatrzymali Janusz D.( zam. pow. Starogard Gd ), który kierował osobowym daewoo mimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nietrzeźwi kierujący

12.02.2012 godz. 05:10, STAROGARD GDAŃSKI ul. SKARSZEWSKA
F-sze z drogówki zatrzymali Arkadiusza D. ( zam. powiat starogardzki ), który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości 0,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


12.02.2012 godz. 20:05, STAROGARD GDAŃSKI ul. PELPLIŃSKA
Funkcjonariusze ze Starogardu Gd. zatrzymali Jarosława D. (zam. pow. Tczew), który kierował oplem będąc w stanie nietrzeźwości 0,40 mg/l.


12.02.2012 godz. 15:00, ZBLEWO ul. STAROGARDZKA
Policjanci z drogówki zatrzymali Wojciecha S. (zam. pow. kościerski), który kierował audi, będąc w stanie nietrzeźwości - 0,75 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


15.02.2012 godz. 22:45,SKARSZEWY ul. KOŚCIERSKA
F-sze ze Skarszew zatrzymali Ireneusza S.(zam. powiat starogardzki ), który kierował oplem będąc w stanie nietrzeźwości 0,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto zatrzymany do kontroli mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.


16.02.2012 godz. 17:20, SZLACHTA ul. PRZEMYSŁOWA
F-sze z Lubichowa zatrzymali Piotra Cz. (zam. pow. starogardzki), który kierował samochodem marki Kia w stanie nietrzeźwym 1,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE


18.02.2012 godz. 01:16, SKÓRCZ,
Policjanci ze Skórcza zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, u którego w mieszkaniu ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy.


WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH

Realizacja ważniejszych spraw z poprzedniego okresu


13.02.2012 godz. 14:45, STAROGARD GDAŃSKI,
Kryminalni ze Starogardu Gd. zatrzymali 15 i 19-letnią mieszkankę powiatu starogardzkiego. Zatrzymane osoby są podejrzane o dokonanie rozboju na 17-letniej mieszkance powiatu tczewskiego, w wyniku którego utracony został telefon komórkowy.


ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM

Wypadki drogowe

13.02.2012 godz. 09:20, ZAPOWIEDNIK,
Kierujący osobowym oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w jadącego z przeciwka volkswagena, a następnie wjechał do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierujący i pasażerowie opla. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.


13.02.2012 godz. 16:10, ZBLEWO ul. GŁÓWNA
Kierująca volkswagenem podczas wykonania manewru skrętu w lewo wymusiła pierwszeństwo jadącemu z przeciwnego kierunku kierowcy mercedesa. W wyniku wypadku pasażerka VW została przewieziona do szpitala. Kierujący trzeźwi.


15.02.2012 godz. 16:00, JANOWO
Kierujący ciężarowym volvo najechał na tył fiata, którego kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierowca fiata z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.


19.02.2012 godz. 18:00, Szpęgawsk- Starogard Gd. - droga nr 22
Na drodze nr 22 pomiędzy Starogardem Gd., a Szpęgawskiem kierujący bmw jadąc w kierunku Elbląga zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka audi. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy bmw lewą stroną omijało znajdującego się na tym samym pasie ruchu peugeota i dodga. W wypadku uczestniczyły jednocześnie aż 4 pojazdy. Kierujący trzeźwi. W zdarzeniu ranna została pasażerka bmw. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

KRONIKA STRAŻACKA
Starogard Gdański, 2012-02-20

Informacja z wybranych zdarzeń za okres 13.02.2012 r. do 20.02.2012 r.

1.13.02.2012 r., Zblewo, ul. Główna - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochody osobowe po zderzeniu: jeden na poboczu, a drugi częściowo na jezdni. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Pasażerka VW uskarżała się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy z OSP zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory w pojazdach. Osobie poszkodowanej udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego). Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osobę poszkodowaną przekazano ZRM. Po czynnościach dochodzeniowych Policji z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

2.13.02.2011 r., Skarszewy, droga powiatowa 2707 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali wypadek z udziałem dwóch pojazdów: jeden
z samochodów znajdował się w rowie po uderzeniu w drzewo, a drugi z przetartym bokiem częściowo znajdował się na jezdni. Wewnątrz pojazdu, który znajdował się w rowie przebywała kobieta z dzieckiem. Pozostali uczestnicy zdarzenia przebywali na zewnątrz pojazdów. Zastępy OSP przybyły na miejsce zdarzenia wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Na miejscu obecna była Policja, która wstrzymała ruch na drodze w obu kierunkach. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren działań (m. in. odłączono akumulatory w pojazdach). Wraz z obsadą ZRM ratownicy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, unieruchamianie podejrzeń złamań, opatrywanie ran). Poszkodowanych przekazano ZRM. Po czynnościach dochodzeniowych Policji jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych, a Policja przywróciła ruch na drodze.

3.14.02.2011 r., Wielki Bukowiec - pożar
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali palące się poszycie dachu wraz z podbitką, łaty, od komina do kalenicy po drugą połać dachową na obszarze około 20 m kwadratowych. Pożar rozwijał się po zewnętrznej stronie domu w szczycie nad balkonem. Mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem, prąd odłączono na głównym zabezpieczeniu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palące się poszycie dachu oraz podbitkę. Następnie przystąpiono do dogaszania nadpalonych elementów budowlanych, prowadzono prace rozbiórkowe celem dotarcia do tlących się w głębi materiałów. Sprawdzono przewód kominowy, z wnętrza wydobywało się gorące powietrze świadczące o znacznym nagrzaniu. Zewnętrzne ścianki przewodu kominowego posiadały pęknięcia, jednak bez oznak przedostawania się przez nie dymu do wnętrza domu, co potwierdzono pomiarami wykonanymi urządzeniem Gas Alert Microclip - nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Sprawdzono wyczystkę przewodu spalinowego, gdzie znajdowały się wygaszone pozostałości po spalonej sadzy. Właściciela pouczono o konieczności konsultacji z odpowiednimi służbami przed ponownym rozpoczęciem eksploatacji przewodu kominowego.

4.17.02.2012 r., Skarszewy , Os. Sikorskiego - pożar
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Policja przed przybyciem straży pożarnej nakazała ewakuację wszystkim mieszkańcom z mieszkań w obrębie klatki schodowej, na której paliło się mieszkanie. W obiekcie panowało silne zadymienie. Z relacji Policji wynikało, że drzwi do mieszkania były otwarte oraz, że w mieszkaniu nie przebywają żadne osoby. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Odłączono prąd na głównym zabezpieczeniu budynku oraz za pośrednictwem Pogotowia Energetycznego na całym osiedlu. Podjęto czynności gaśnicze w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Następnie dogaszano nadpalone wyposażenie oraz wyniesiono je na zewnątrz budynku. Oddymiono i sprawdzono wszystkie mieszkania
w obrębie klatki. Po przybyciu ekipy Pogotowia Energetycznego załączono prąd
w mieszkaniach oraz zezwolono na powrót lokatorów do swoich lokali.


5.19.02.2012 r., Szpęgawsk, droga krajowa 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano 4 samochody po kolizji na pasie jezdni. Na miejscu obecna była Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajmował się osobami poszkodowanymi. W międzyczasie dojechał drugi ZRM. Ratownicy zabezpieczyli teren działań (odłączono akumulatory w pojazdach). Następnie wykonano oświetlenie miejsca zdarzenia. Po czynnościach dochodzeniowych Policji, samochód Audi został zabrany przez Pomoc Drogową, Dodge odjechał z miejsca zdarzenia, a pozostałe samochody zepchnięto na pobocze. Jezdnię posprzątano z pozostałości powypadkowych. Zużyty sorbent zebrano celem dalszej utylizacji.

6.20.02.2012 r., Siwiałka, droga wojewódzka 222 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy po uderzeniu w szczyt murowanego budynku gospodarczego. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się
w uszkodzonym pojeździe. Pojazd odbił się od ściany budynku i stał na pasie ruchu. Ratownicy zabezpieczyli teren działań (odłączono zasilanie akumulatorowe pojazdu). Następnie ratownicy OSP wybili prawą boczną szybę pasażera i otworzyli drzwi pojazdu. Następnie dokonano ewakuacji pasażera i kierowcy z pojazdu. Ratownicy OSP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (pasażerowi dokonano stabilizacji głowy kołnierzem ortopedycznym i ułożono go na desce ortopedycznej, udzielono wsparcia psychicznego, kierowcy założono opatrunek osłaniający kończyny dolnej, unieruchomiono kończynę dolną przy pomocy szyny Kramera, wykonano stabilizację głowy kołnierzem ortopedycznym). Po przybyciu dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane przekazano obsłudze medycznej. Ratownicy OSP usunęli plamę olejowej
z jezdni. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Rozebrano część murowanego uszkodzonego szczytu budynku gospodarczego, a teren ogrodzono taśmą ostrzegawczą. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji uszkodzony pojazd załadowano na lawetę pomocy drogowej. Powiadomiono Nadzór Budowlany o uszkodzeniu budynku gospodarczego.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowskamł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz