poniedziałek, 6 lutego 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 6.02.2012

KOMENDA POWIATOWA POLICJI
STAROGARD GDAŃSKI - OBSZAR MIEJSKI, 06.02.2012

KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd.
od 30.01.2012 godz. 00:00 do 06.02.2012 godz. 00:00

ZDARZENIA ZAKŁÓCAJĄCE PORZĄDEK PUBLICZNY LUB NARUSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO POWSZECHNE


PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE


Kradzieże


30.01.2012 godz. 12:45, GD Posterunek Zblewo,
Mieszkaniec pow. starogardzkiego dokonał kradzieży zabytkowej ręcznej pompy wody o wartości 3500 zł.

Przestępstwa kryminalne inne


01.02.2012 godz. 21:50, GD Posterunek Skórcz,
SKÓRCZ, (WOJ. POMORSKIE) ul. LEŚNA
F-sze PP Skórcz zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca Warszawy, który kierował sam. osob. m-ki "KIA" wbrew sądowemu zakazowi.


03.02.2012 godz. 00:05, GD KPP Starogard Gd.,
KOTEŻE, (WOJ. POMORSKIE) ul. ŻURAWIA
F-sze KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca pow. starogardzkiego, który kierował samochodem marki VW Passat wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi.

05.02.2012 godz. 08:00, GD KPP Starogard Gd.,
KOKOSZKOWY, (WOJ. POMORSKIE) ul. SPACEROWA
F-sz WRD KPP w Starogardzie Gd. zatrzymał na gorącym uczynku mieszkańca pow. starogardzkiego, który kierował samochodem VW Passat, wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych


WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH

Realizacja ważniejszych spraw z poprzedniego okresu

30.01.2012 godz. 09:20, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. BOHATERÓW GETTA
Funkcjonariusze WKR KPP Starogard Gdański dokonali zatrzymania Patryka B. lat 21 (zam. pow. Starogard Gdański) oraz Adama M. lat 22 (zam. pow. Starogard Gdański), którzy dokonali szeregu kradzieży z włamaniem na terenie Powiatu Starogardzkiego oraz Kościerskiego. Sprawców osadzono w PDOZ do wyjaśnienia.


02.02.2012 godz. 16:40, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE)
F-sze WKR KPP Starogard Gdański realizując informację dokonali zatrzymania Waldemara K. ( zam. powiat tczewski ) podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego na terenie gminy Starogard Gd.Starogard Gdański, 2012-02-06
KRONIKA PSP
Informacja z wybranych zdarzeń za okres 30.01.2012 r. do 05.02.2012 r.

1.01.02.2012 r., Zblewo, droga wojewódzka nr 214 - kolizja drogowa
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy znajdujący się na środku jezdni po uderzeniu w drzewo. Na miejscu obecna była Policja, która wstrzymała ruch na drodze w obu kierunkach. Z relacji Policji jedną osobę poszkodowaną zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór zbiornika instalacji gazowej w pojeździe. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzony pojazd zepchnięto na pobocze drogi oraz uprzątnięto odcinek drogi z zabrudzeń powypadkowych.

2.01.02.2012 r., Wolental, gmina Skórcz - pożar w budynku wielorodzinnym
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali dym wydobywający się ze ściany działowej, sąsiadującej z piecem centralnego ogrzewania w jednym z mieszkań. Dym występował również na poddaszu budynku. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. W celu dotarcia do ogniska pożaru dokonano rozbiórki ścianki działowej (drewnianej) przy użyciu łomu i pilarki. Na palące się elementy ścianki podano prąd wody w natarciu. Pomieszczenia budynku oddymiono, sprawdzono kamerą termowizyjną pozostałe elementy konstrukcji. Miernikiem wielogazowym sprawdzono wszystkie pomieszczenia na obecność tlenku węgla - stężenia nie stwierdzono.

3.03.02.2012 r., Kokoszkowy, ul. Gdańska - pożar w hurtowni
Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się dym z budynku hurtowni. Na miejscu zdarzenia znajdowali się użytkownicy hurtowni, którzy poinformowali ratowników
o podjęciu przez nich akcji gaśniczej w pomieszczeniach biurowych firmy. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ubrani
w aparaty ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palącą się ścianę oraz sufit pomieszczenia. Następnie wykonano prace rozbiórkowe konstrukcji drewnianej ściany i sufitu w obiekcie celem dotarcia do źródła ognia. W tym samym czasie prowadzono oddymianie pomieszczeń hurtowni. Rozebrane elementy wyniesiono na zewnątrz budynku i dogaszono wodą. Po zakończeniu działań gaśniczych budynek hurtowni sprawdzono kamerą termowizyjną na wypadek ewentualnego zarzewia ognia.


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz