czwartek, 18 grudnia 2014

GRATULACJE DLA SĄSIADÓW. Bez niego Gniew nie byłby taki sam!

Bez niego Gniew nie byłby taki sam - uroczysty jubileusz 40-lecia Zakładu Produkcji KeramzytuJubileusz - uroczysta kolacja dla Klientów, Pracowników oraz Przyjaciół Zakładu, 2014 r.

Środa, 17.12.2014 r.
Setki uczestników, mnóstwo wydarzeń, konkursów, wyjazdów oraz tysiące uśmiechów - tak wyglądał jubileuszowy rok obchodów 40-lecia Zakładu Produkcji Keramzytu w Gniewie. To czas wspomnień, spotkań, ale i nowych wyzwań - jak zawsze dla Gniewu i jego mieszkańców.

40 lat minęło jak jeden dzień

4 grudnia na dziedzińcu zamkowym podczas uroczystej kolacji podsumowującej 40-lecie Zakładu spotkali się Klienci firmy Weber, obecni i emerytowani Pracownicy oraz Przyjaciele Zakładu.

- Przez 40 lat budowaliśmy nie tylko prężny Zakład. Zapisując na kartach historii piękne wspomnienia udało nam się wspólnie zmieniać Gniew - mówił Marek Dziurdzia, Dyrektor Produkcji i Logistyki Weber. - Ale nasz Zakład, to nie tylko 40 lat doświadczenia, ale także pomysły na przyszłość. Oczywiście w Gniewie i dla Gniewian - dodał.

Podziękowania za wspólne lata pracy składali także Francois-Xavier Moser, Prezes Saint-Gobain Construction Products Polska, Delegat Generalny Saint-Gobain na Polskę, Rumunię i Bułgarię, Kornel Dziworski, Dyrektor Generalny Saint-Gobain Construction Products Sp. z o.o. marka
Weber oraz Jacek Przybylski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Weber Leca® będący jednocześnie gospodarzem uroczystości.

Tego wieczoru specjalne pamiątki otrzymali Pracownicy Zakładu z najdłuższym stażem, podziękowano Klientom i uhonorowano Górników pracujących w Zakładzie.
Nie obyło się bez barwnych opowieści Tadeusza Kaczmarka, pracującego w Zakładzie od początku jego istnienia, a Marcin Daniec - znany kabareciarz - rozbawił do łez wszystkich gości i zaskoczył wszystkich znajomością keramzytu.

Jak minął dzień?

W 2014 r. każdy dzień był wyjątkowy dla gniewskiego Zakładu. Mnóstwo emocji czekało podczas otwarcia sezonu na gniewskim skateparku, którego jednym ze sponsorów jest Weber. Były pokazy profesjonalnych riderów, zawody dla skaterów i mnóstwo radości pomimo deszczowej, majowej aury.

W czerwcu setki gości wspólnie świętowało Dzień Otwarty "40 lat dla Gniewu" - zwiedzanie Zakładu oraz zabawy dla rodzin sprawiły, że było to wyjątkowe wydarzenie. Najmłodsi mieszkańcy Gniewu przedstawili swoją wizję miasta za 40 lat w konkursie kreatywnym "Gniew 2054", a gniewianie mogli podziwiać efekty tych prac podczas wystawy w centrum Gniewu. Mieszkańcy wspólnie z Zakładem stworzyli też wyjątkowy "Kalendarz Gniew 2015" ufundowany przez firmę Weber. Od lat Zakład wspiera też drużyny piłkarskie Weber Szprudowo, a w szczególności najmłodszych, czyli zespół Weber Gniewskie Orły Szprudowo. Zakład kolejny rok, jako przyjaciel gniewskiego przedszkola, uczestniczy też w wydarzeniach dla maluchów. Dla młodzieży Zakład tradycyjnie przeprowadził warsztaty pomagające dokonać właściwego wyboru szkoły w dalszej edukacji.

Dzień po dniu

Każda z tych akcji to czas poświęcony mieszkańcom Gniewu, serce włożone w organizację konkursów i atrakcji, to spotkania i rozmowy. Dzień po dniu. Dlatego też Weber został uhonorowany wyróżnieniem w kategorii "Firma przyjazna społeczności lokalnej" podczas VI Powiatowej Gali
Wolontariatu Powiatu Tczewskiego. To wyróżnienie za nowy projekt - program stypendialny "Weber Start", dzięki któremu gimnazjaliści otrzymają wsparcie w nagrodę za dobre wyniki w nauce.


Dni, których jeszcze nie znamy

- Zakład to duża część mojego życia - widziałam jak zmieniał się i
rozwijał. Myślę, że wraz z ludźmi, którzy od lat go tworzą, wpłynął również pozytywnie na rozwój i obecny wizerunek miasta - podsumowała Zdzisława Kusowska pracująca w Zakładzie od 35 lat. Bez Webera Gniew nie byłby tym samym miejscem, jakim jest teraz.

Załączniki:Pierwszy budynek Zakładu.Wspomnienia - otwarcie hali produkcji pustaków, lata 80.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz