poniedziałek, 23 lutego 2015

STAROGARD GDAŃSKI - TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTWW ostatni tydzień lutego policjanci ze Starogardu Gdańskiego oraz specjaliści zajmujący się problematyką niesienia pomocy ofiarom przestępstw będą pełnili specjalne dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

W tym czasie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnej informacji prawnej. Wystarczy przyjść do Punktu Interwencji Kryzysowej, który mieści się w Starogardzie Gd. przy ulicy Mickiewicza 9. Gospodarzem tej inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

W dniach od 23 do 27 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnej informacji prawnej. Wystarczy udać się do Punktu Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim mieszczącym się przy ulicy Mickiewicza 9.

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz kształtowanie świadomości wiktymologicznej społeczeństwa.

Ponadto czas ten będzie doskonałą okazją do nieustannego monitorowania sytuacji ofiar oraz propagowania działań mających na celu poprawę ich położenia.

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim ze starogardzkim Punktem Interwencji Kryzysowej, wzorem roku ubiegłego w siedzibie PIK, policjanci wspólnie z przedstawicielami innych instytucji będą pełnili specjalne dyżury.

W ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, policjanci będą udzielali porad prawnych i pomocy wszystkim osobom pokrzywdzonym oraz potrzebującym takiego wsparcia.

Na każdego, kto jest zainteresowany taką formą pomocy będą oczekiwali specjaliści zajmujący się na co dzień problematyką pomocy ofiarom przestępstw.


st. asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz