poniedziałek, 25 czerwca 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 25.06.2012 r.

KOMENDA POWIATOWA POLICJI
STAROGARD GDAŃSKI - OBSZAR MIEJSKI, 25.06.2012
KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd.
od 18.06.2012 godz. 00:00 do 25.06.2012 godz. 00:00


Przestępstwa kryminalne inne


17.06.2012 godz. 23:20, GD Posterunek Skarszewy,
Łukasz W. ( zam. powiat starogardzki ) będąc w stanie nietrzeźwości znieważył słownie F-szy Policji podczas wykonywania czynności służbowych.


Nietrzeźwi kierujący

23.06.2012 godz. 10:30, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. HILLAR
F-sz KPP Starogard Gd. zatrzymał na gorącym uczynku Dariusza S. l. 51 zam. pow. starogardzki, który kierował sam. cięż. m-ki Scania z naczepą, będąc w stanie nietrzeźwości 0,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), a wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowany sam. osob. m-ki skoda.


ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM

Wypadki drogowe

17.06.2012 godz. 20:00, GD Posterunek Skórcz,
LALKOWY, (WOJ. POMORSKIE)
Nieletni l. 15. ( zam. powiat starogardzki ) na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem m-ki Rover. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem doznał obrażeń głowy i został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. Kierująca samochodem trzeźwa.
18.06.2012 godz. 15:00, GD Posterunek Skórcz,
Droga wojewódzka nr 214 miejscowość Zajączek pow. starogardzki obszar niezabudowany
Motorowerzysta l. 17 zam. pow. starogardzki, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo przejazdu sam. cięż. m-ki Mercedes, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący trzeźwi. W wyniku zdarzenia motorowerzysta doznał obrażeń głowy.


24.06.2012 godz. 20:40, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. II PUŁKU SZWOLEŻERÓW
Kierująca sam. Renault, l. 19 zam. pow. gorzowski (trzeźwa), nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej sam. audi, zam. pow. starogardzki (trzeźwa), w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kier. audi doznała obrażeń ciała, przewieziona do szpitala.
KRONIKA STRAŻACKA

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 18.06.2012 r. do 24.06.2012 r.

1.18.06.2012 r., gmina Skórcz, Zajączek, droga wojewódzka nr 214 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano skuter po zderzeniu z samochodem dostawczym. Skuter znajdował się na poboczu drogi, a samochód na pasie jezdni. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy medycznej kierującemu skuterem. Osoby jadące Mercedesem nie doznały obrażeń. Działania ratowników straży pożarnej polegały na zabezpieczniu miejsca zdarzenia, a po zakończeniu przez Policję czynności dochodzeniowych odcinek jezdni uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.

2.19.06.2012 r., gmina Bobowo, Jabłówko - miejscowe zagrożenie
Na miejscu zdarzenia zastano zerwane z dachu części konstrukcji i poszycia (blachodachówki). Zerwane elementy leżały poza budynkiem na ziemi. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań Następnie zabezpieczyli budynek przed zalaniem poprzez zakrycie folią otworu w dachu. Straty oszacowano na około 15.000 zł.3.21.06.2012 r., Starogard Gdański, Al. Jana Pawła II - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano palące się śmieci w jednym z pomieszczeń nieużytkowanego budynku produkcyjnego. W pomieszczeniach nikogo nie było. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie przy użyciu drabiny strażacy przez wybite okno weszli do pomieszczenia, w którym paliły się śmieci i podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palące sie śmieci.

4.22.06.2012 r., Starogard Gdański, ul.Lubichowska - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy po uderzeniu w słup energetyczny (betonowy trójnóg). Kierujący znajdował się poza pojazdem. Na chodniku leżał zerwany przewód energetyczny. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, przy użyciu urządzenia pomiarowego sprawdzili czy zerwany przewód jest pod napięciem - napięcia nie stwierdzono. Równocześnie przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu, który odmówił jej przyjęcia. Po przybyciu Policji i Pogotowia Energetycznego samochód odciągnięto na chodnik.

5. 22.06.2012 r., gmina Skarszewy, Więckowy, droga wojewódzka nr 224 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu czołowym w drzewo.
W pojeździe znajdował się zakleszczony nieprzytomny mężczyzna. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy przystąpili do uwalniania osoby zakleszczonej. Po uwolnieniu przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji samochód załadowano na lawetę Pomocy Drogowej, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

Sporządził: mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz