środa, 13 czerwca 2012

Z POLICJI. KALISKA. CMENTARNI WANDALE ZATRZYMANI

Starogard Gd. dnia 12 czerwca 2012 roku
Wyrok nawet do 2 lat pozbawienia wolności mogą usłyszeć dwaj nastolatkowie, którzy pod koniec maja br. znieważyli miejsce spoczynku zmarłych na cmentarzu w Kaliskach. Wczoraj zatrzymali ich policjanci z miejscowego posterunku, 17 i 18-latek usłyszeli już zarzuty, trwa dokładna wycena strat, jakie spowodowali.

Ostatniego dnia maja br. policjanci z kaliskiego posterunku otrzymali zgłoszenie, że nieznani sprawcy zdewastowali kilkanaście grobów na miejscowym Cmentarzu Komunalnym. Wandale skakali po pomnikach, wyrywali i łamali krzyże oraz tłukli szklane elementy ozdobne nagrobków. Wnikliwa praca policjantów z Posterunku Policji w Kaliskach doprowadziła do wczorajszego zatrzymania dwóch nastolatków, mieszkańców powiatu starogardzkiego. 17 i 18-latek usłyszeli już zarzuty dokonania przestępstwa znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają również, czy zatrzymani dokonywali innych przestępstw.
Trwa dokładna wycena strat, ponieważ wciąż przyjmowane są kolejne zawiadomienia.

Wszyscy, którzy w ww. okresie stwierdzili dewastacje grobów swoich najbliższych na Cmentarzu Komunalnym w Kaliskach, a nie zgłosili się jeszcze do miejscowego posterunku, proszeni są o kontakt osobisty z Posterunkiem Policji w Kaliskach ul. Nowowiejska 2A bądź tel. 058 588-91-07.
mł. asp. Angelika Kreft Oficer Prasowy
KPP Starogard GdańskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz