poniedziałek, 25 czerwca 2012

Wieści ze szkoly w Borzechowie

Jak zostać strażakiem - tworzymy młodzieżową drużynę pożarową @ Dołączyli do grona rowerzystów @ Święto szkoły w Borzechowie @ X Dekanalny Konkurs Wiedzy i Piosenki Religijnej


Jak zostać strażakiem - tworzymy młodzieżową drużynę pożarową

Od kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie realizowany jest projekt w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania "Chata Kociewia"- "Jak zostać strażakiem- tworzymy młodzieżową drużynę pożarową".


Głównym celem projektu jest utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Młodzi "strażacy" wezmą udział w kilkugodzinnych warsztatach prowadzonych przez trenera - Monikę Tomana oraz strażaka - Adriana Reszczyńskiego. Drużyna odbędzie również profesjonalne szkolenie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zblewie.


Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Wiktoria Grabowska, Laura Langowska, Wiktoria Ossowska, Błażej Czapski, Adam Cybulski, Tadeusz Kornela, Dariusz Lorkowski, Weronika Siudzińska, Klaudia Siwkowska, Marta Narloch.

Podsumowanie projektu odbędzie się we wrześniu i przyjmie formę pokazu strażackiego.

Więcej informacji: www.zspborzechowo.pl

Monika Tomana

Dołączyli do grona rowerzystów


Uczniowie klasy IV ZSP zakwalifikowali się do udziału w projekcie "Bezpieczna jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy" - informuje koordynator programu Monika Tomana. - Celem tego ogólnopolskiego programu jest szerzenie wśród najmłodszych wiedzy na temat zasad ruchu drogowego i zwiększanie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze.
Całkowity koszt programu (organizacja, pakiety dla uczniów i nagrody) pokryty został przez McDonald"s Polska, partnerem jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wspiera go również Biuro Prewencji Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.


Uczniowie zgłębiali tajniki ruchu drogowego w oparciu o pakiety edukacyjne, uczestniczyli w konkursach, spotkaniach z policjantami. Nadrzędnym celem było przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową, który odbył się

31.05 - jak co roku - przy współpracy z policjantami Powiatowej Komendy Policji w Starogardzie Gd.

Uczniowie znakomicie poradzili sobie z egzaminem (część teoretyczna: test wielokrotnego wyboru - oraz praktyczna: jazda na rowerze). Wszyscy zdali, a więc dołączyli do grona rowerzystów.

W nagrodę za udział w projekcie oraz zdanie egzaminu uczniowie otrzymali kamizelki i gadżety odblaskowe.

Monika Tomana gratuluje uczniom i życzy im bezpiecznych wakacyjnych przejażdżek rowerowych.

Święto szkoły w Borzechowie


"Ideały są jak gwiazdy - jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować". To motto przyświecało drugiej rocznicy nadania imienia O. Flawiana Słomińskiego szkole podstawowej i gimnazjum w Borzechowie, którą obchodzono w szkole 13.06. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. Potem goście oraz społeczność szkolna zebrali się na sali gimnastycznej. Tam młodzież gimnazjum przypomniała postać O. Flawiana. Wspomnienia o tym wielkim Borzechowiaku przeplatane były wspólnym śpiewem znanych pieśni patriotycznych i religijnych. Dodatkową atrakcją była prezentacja zdjęć wykonanych przez uczniów pt. "Borzechowo w obiektywie".


X Dekanalny Konkurs Wiedzy i Piosenki Religijnej

12.06 w Zespole Szkół Publicznych im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie odbył się X (ostatni) Dekanalny Konkurs Wiedzy i Piosenki Religijnej - informuje organizator konkursu katecheta Zbigniew Bigilski. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum. Każdą szkołę w danej kategorii wiekowej reprezentowała grupa 3-osobowa.


W kategorii klas IV-VI udział wzięli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Kalisk, Pinczyna, Zblewa oraz Borzechowa. Natomiast w kategorii klas I-III gimnazjum uczniowie z Kleszczewa, Zblewa i Borzechowa.

Konkurs został przeprowadzony w 4 etapach:

I etap - wiedza religijna - znajomość Ewangelii Mateusza
II - znajomość Ewangelii Mateusza - dokończenie cytatu...
III - wiadomości katechizmowe
IV etap - śpiew a"cappella trzech wylosowanych piosenek i pieśni religijnych z 6 różnych kategorii.

Przez cały czas trwania konkursu uczniowie posilali się przygotowanym poczęstunkiem, a na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody w postaci dyplomu oraz bombonierki z długopisem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz