czwartek, 5 listopada 2015

LISTY. Interaktywna mapa kapliczek Państwa Gminy!

Szanowni Państwo,

Muzeum Narodowe w Gdańsku kończy drugi etapu projektu pt. "Ocalić Narodową Spuściznę". Projekt ten polega na dokumentacji fotograficzno-etnograficznej przydrożnych kapliczek na terenie całego województwa pomorskiego. Więcej informacji o przedsięwzięciu mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej : www.ostanceprosb.pl

Efektem pierwszej i drugiej odsłony Projektu jest internetowa, interaktywna mapa kapliczek, z której można korzystać pod następującym adresem internetowym:

www.mapakapliczek.pl/lang/pl/szukaj/?country_0=Polska Do tej pory udało się nam zinwentaryzować ponad dwa tysiące przydrożnych kapliczek na terenie Pomorza.

Chcielibyśmy, aby informacje zebrane w trakcie projektu trafiły do jak najszerszego grona odbiorców.

Zależy nam na tym, by mieszkańcy, turyści oraz środowisko naukowe mogło skorzystać z zebranego materiału etnograficznego.

Swoim działaniem chcemy rozbudzić świadomość regionalną wśród mieszkańców, jak również zwrócić uwagę na to, że przydrożne kapliczki są ważnym elementem naszego dziedzictwa kulturowego.

Z myślą o zwiększeniu dostępu na temat wiedzy o Państwa Gminie oraz komforcie potencjalnych odbiorców - zwracamy się z pytaniem i uprzejmą prośbą o możliwość dodania linku na oficjalnej stronie internetowej Państwa Gminy.

Udostępnienie mapy jest nieodpłatne. Interaktywna mapa kapliczek zawiera informacje o przydrożnej architekturze sakralnej, znajdującej się na terenie Państwa Gminy oraz całego województwa pomorskiego. Częścią badań zostały również objęte tereny Norwegii i Islandii, które zaowocowały zdokumentowaniem norweskich kościołów Stavkirke oraz islandzkich kościołów farmerskich.

Jeżeli na terenie Państwa Gminy powstały nowe kapliczki przydrożne bądź jeśli chcą Państwo dopełnić informacje przez nas zebrane, prosimy o kontakt z Asystentką Koordynatora Projektu Martą Szaszkiewicz,

Muzeum Narodowe w Gdańsku, tel. +48 601 493 127, m.szaszkiewicz@mng.gda.pl bądź bezpośrednio z Koordynatorem Projektu Waldemarem Elwartem, Muzeum Narodowe w Gdańsku,

tel. +48 58 307 59 12 wew. 103, +48 602 103 360, w.elwart@ostanceprosb.pl.


W załączniku znajduje się oficjalny list od Dyrektora Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Link do zamieszczenia na Państwa stronie www: http://mapakapliczek.pl/lang/pl/szukaj/?commune=Bobowo

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt.

Asystentka Koordynatora Projektu Ostańce Próśb
Marta Szaszkiewicz

e- mail: m.szaszkiewicz@mng.gda.pl
m.szaszkiewicz@ostanceprosb.pl
tel: +48 601 493 127

www.ostanceprosb.pl/
www.mng.gda.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz