czwartek, 5 listopada 2015

Na pamiątkę Uroczystego Pasowania i Ślubowania uczniów klas pierwszych w ZSP w Zblewie


Dnia 13 października 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie odbyła się Uroczystość Pasowania i Ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W bieżącym roku szkolnym do braci szkolnej przyjęto 86 nowych uczniów.
Dnia 13 października 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie odbyła się Uroczystość Pasowania i Ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W bieżącym roku szkolnym do braci szkolnej przyjęto 86 nowych uczniów.p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 10); line-height: 120%; text-align: left; widows: 2; orphans: 2; }p.western { font-family: "Calibri",serif; font-size: 11pt; }p.cjk { font-family: "Calibri"; font-size: 11pt; }p.ctl { font-size: 11pt; }

Dzieci te uczęszczają do 4 oddziałów, których wychowawcami są: kl.1a - Blandyna Czaja, kl.1b - Mariola Murawska, kl.1c - Justyna Benkowska i kl.1d - Anna Łąska. Tego dnia panie, oprócz funkcji wynikających z wychowawstwa pełniły jeszcze dodatkowo funkcje: Prowadzącej, Dobrej Wróżki i dwóch Pomocniczek Wróżki. Na ten ważny dzień dzieci zaprosiły: wójta gminy Zblewo Artura Herold, młodsze koleżanki i kolegów z Gminnego Przedszkola w Zblewie oraz oczywiście, swoich rodziców i bliskich. Za sprawą aktywnych i pomysłowych rodziców dzieci na swoje święto były ozdobione kolorowymi biretami i odznakami, każda klasa w innym kolorze. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i głównych bohaterów dnia przez dyrektor Lucynę Błaszak, wójta Artura Herold oraz przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego. Następnie nadszedł czas zaprezentowania przed Dobrą Wróżką i gośćmi, najpierw wspólnych, a potem kolejno klasowych umiejętności. Dzieci recytowały, śpiewały, odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki. Swoimi umiejętnościami i postawą udowodniły, że są gotowe do zasilenia szeregów szkolnej społeczności. Nadszedł, więc czas na oficjalną i najważniejszą część uroczystości - Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej. Po wprowadzeniu Sztandary Szkoły i odśpiewaniu Hymnu Narodowego wszyscy uczniowie klas pierwszych powtórzyli za panią dyrektor słowa Roty Ślubowania. Aktu Pasowania dokonywały jednocześnie dyrektor Lucyna Błaszak oraz wicedyrektor Bronisława Bardziszewska. Tej czynności towarzyszyła dostojna muzyka "Conquest of Paradise Theme" Vangelisa oraz błyski fleszów aparatów fotograficznych. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia każde dziecko otrzymało Dyplom Pasowania na Ucznia (w kolorze odpowiednim do swojej klasy). Po tej oficjalnej części pozostała już tylko "słodka część", czyli rozdanie dzieciom słodkich upominków od wójta, zblewskich przedszkolaków i oczywiście rodziców! I tej części spotkania towarzyszyło radosne tło muzyczne Ennio Morricone z filmu "Siedmiu wspaniałych". Pewnie była to najważniejsza chwila tego dnia i z całą pewnością najbardziej wyczekiwana przez dzieci! Na zakończenie poproszono wójta i panie dyrektor o towarzyszenie dzieciom w sesji zdjęciowej, która zdawała się nie mieć końca! Przygotowania do tego dnia trwały długo i kosztowały wiele wysiłku zarówno uczniów, jak i wychowawców, ale było warto!!!
Blandyna Czaja
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz