wtorek, 3 listopada 2015

PINCZYN. "Akcja Znicz" Samorządu Uczniowskiego

"Śmierć nie jest kresem naszego istnienia. Żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia" .

Albert Einstein


1 listopada obchodziliśmy Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny dzień, obchodzony w Kościele katolickim od IX wieku. Święto wyznaczył na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837 roku.p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: left; widows: 2; orphans: 2; }p.cjk { }p.ctl { font-family: "Calibri"; }W tym dniu pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, a także o wszystkich znanych i nieznanych świętych, męczennikach, którzy już zmartwychwstali do życia wiecznego. Wspominamy osoby oficjalnie uznane za święte i takimi ogłoszone oraz wszystkich, których życie nacechowane było świętością. W praktyce odwiedzamy groby naszych bliskich, wspominamy ich i ku uczczeniu pamięci o nich, palimy znicze, a groby dekorujemy kwiatami.
Uczniowie szkoły w Pinczynie również pamiętają o miejscowych zmarłych. Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole "Akcję Znicz", do której bardzo żywo przyłączyli się nasi wychowankowie i przez ponad dwa tygodnie przynosili do szkoły znicze. W dniu 30 października, członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami udali się na pobliski cmentarz i zapalili znicze na grobach księży tutejszej parafii, przy pomniku ks. Stanisława Hoffmanna a także na grobach ludzi, których rodziny już odeszły. W ten sposób oddaliśmy hołd i uczciliśmy pamięć tych, których nie ma już wśród nas.


Elżbieta Prześrut-Prądzińska

Magdalena Mechlińska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz