poniedziałek, 22 grudnia 2003

Energii moc na dzień i noc - konkurs plastyczny ENERGI

Już po raz piąty ENERGA Gdańska Kompania Energetyczna SA ogłasza dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów konkurs plastyczny. W tym roku jego tematem jest "Energii moc na dzień i noc". Konkurs ma zwrócić uwagę dzieci na rolę energii elektrycznej we współczesnym świecie oraz uzmysłowić im zagrożenia wynikające z kontaktów z urządzeniami i obiektami energetycznymi.Poprzez różnorodne działania edukacyjne ENERGA chce nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw, jakie daje energia elektryczna. Ma to zmniejszyć liczbę groźnych dla zdrowia i życia wypadków, których ofiarami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym."

Prace uczniów szkół podstawowych i gimnazjów będą oceniane w 4 grupach wiekowych (w każdej z nich wyłaniani są równorzędni zwycięzcy). Ich oceną zajmie się jury, w skład którego wchodzą:

Klaudia Bosko-Teodorowicz, artystka malarka, Dariusz Łazarewicz, asystent na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku,

Jan Gackowski, artysta fotografik, prezes Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Prace należy nadsyłać do 31 stycznia 2004 r lub dostarczyć je osobiście na adres:
ENERGA Gdańska Kompania Energetyczna S.A. Biuro Informacji i Promocji, ul. Marynarki Polskiej 130, 80-557 Gdańsk, z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY).

Na zwycięzców czekają nagrody oraz wystawa ich prac i bezpłatna projekcja filmu podczas finału 16 lutego 2004 r. Laureaci mogą liczyć na atrakcyjne nagrody-niespodzianki. W poprzedniej edycji konkursu były to m.in.: telewizory, radiomagnetofony i odtwarzacze CD. Najlepsze prace będą także uczestniczyły w ogólnopolskim konkursie.

Telefonicznych informacji udziela Biuro Informacji i Promocji ENERGI: tel. (058) 347-36-00

Lista laureatów konkursu zostanie umieszczona na stronach www ENERGI. Szkoły, do której uczęszczają laureaci i wyróżnieni uczestnicy konkursu o wynikach zostaną powiadomieni telefonicznie, e-mailem lub faksem.

O wynikach konkursu powiadomią też:

Telewizja Polska S.A. Oddział w Gdańsku Gazeta Wyborcza Trójmiasto Rozgłośnia Katolicka Archidiecezji Gdańskiej "Radio Plus"

Uroczysty finał zaplanowano na 16 lutego 2004 roku. O godz. 10.00 w hallu kina Cinema City Krewetka w Gdańsku odbędzie się wernisaż nagrodzonych i wyróżnionych prac, a o godz. 10.30 laureaci konkursu oraz uczniowie z ich klas będą mieli okazję obejrzeć najnowszy film animowany Walta Disneya "Mój brat niedźwiedź" (ENERGA rezerwuje miejsce dla 450 dzieci). Zwycięskie prace będą przez 2 tygodnie eksponowane w holu kina Cinema City Krewetka w Gdańsku.

BaS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz