środa, 31 grudnia 2003

Płynność najważniejsza

O krótkie podsumowanie mijającego roku poprosiliśmy także wicestarostę Kazimierza Chyłę
- Bieżący rok oceniam pozytywnie - mówi wicestarosta. - Najważniejsi są ludzie. Cenię sobie to, że w pierwszym roku kadencji w Starostwie Powiatowym udało nam się stworzyć atmosferę pełnego zaangażowania w pracę, przyjazną współpracę z kierownikami jednostek organizacyjnych oraz pracownikami i służbami powiatowymi. Chcemy, aby nasz urząd był bardziej przyjazny dla obsługiwanych klientów i mam nadzieję, że się nam to udaje.Największe osiągnięcie?
- Za największe osiągnięcie w zakresie moich kompetencji uważam to, że wspólnie z naczelnikiem Markiem Gabrielem udało się nam nie tylko zapewnić finansową płynność bieżącego funkcjonowania szkół powiatowych, ale również dokonać w wielu z nich remontów i inwestycji. Można to traktować jak coś oczywistego, ale w kontekście tego, co dzieje się w innych powiatach, nawet sąsiednich, okazuje się, że wcale nie jest to takie proste.

Czyli rok uznaje pan za udany?
- Rok 2003 był udany. Wiele zrobiliśmy dla promocji powiatu, pozyskiwania środków z PFRON dla firm, gmin, instytucji i stowarzyszeń. Jesteśmy dobrze przygotowani na realizację nowych zadań, które będą owocować w następnych latach. W 2004 roku dla mnie najważniejszym zadaniem jest ukończenie budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Będę dążył do tego, aby w niej odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2004/2005. Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz