czwartek, 29 marca 2012

Policjanci z Kalisk zatrzymali trzech...

ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ

Policjanci z Kalisk zatrzymali 3 mężczyzn, którzy podczas minionego weekendu okradli jedną z firm w gminie Czarna Woda. Łupem złodziei padły między innymi przewody elektryczne i elektronarzędzia. Jeden ze sprawców został zatrzymany, gdy bez kasku i w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem. Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


Kara do 5 lat więzienia grozi trzem złodziejom, którzy okradli jedną z firm w gminie Czarna Woda. Na trop przestępców wpadli policjanci z Kalisk, którzy przyjęli zgłoszenie w sprawie kradzieży mienia. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło w dniu 25 marca br. Łupem przestępców padły między innymi przewody elektryczne i elektronarzędzia.

Interweniujący w tej sprawie policjanci zdobyli informacje, które doprowadziły ich na trop złodziejskiej szajki. Już następnego dnia zatrzymano w tej sprawie 19 i 26-letniego mieszkańca powiatu chojnickiego. Starszy z mężczyzn wpadł w ręce stróżów prawa w czasie kontroli drogowej, gdy bez kasku ochraniającego głowę i w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Młodszy z przestępców został zatrzymany, gdy sprzątał pozostałości po ognisku, w którym wypalano skradzione wcześniej przewody. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Kilka godzin później zatrzymano trzeciego z mężczyzn. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Lubichowo.

Zajmujący się tą sprawą policjanci odzyskali także część z utraconego mienia. Niebawem funkcjonariusze z Kalisk przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące kradzieży cudzego mienia. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zatrzymany w sprawie kradzieży 26-latek odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym i nieużywanie podczas jazdy kasku ochraniającego głowę.

Pozdrawiam

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP w Starogardzie Gdańskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz