czwartek, 5 kwietnia 2012

HALINA JAWORSKA. "Szranki Teatralne 2012"

V Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych
"SZRANKI TEATRALNE 2012"
w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie

Już po raz piąty nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie zorganizowali Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych "SZRANKI TEATRALNE 2012"....
Dzięki uprzejmości dyrektor Anety Osowskiej i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie młodzież mogła zaprezentować swój repertuar na scenie.
Witaliśmy szanownych gości: zastępcę wójta gminy Zblewo Artura Herold, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie Lucynę Błaszak, nauczycieli, rodziców oraz dzieci i młodzież. Jak co roku wystąpiło wiele zespołów.

Jako pierwszy wystąpił zespół prowadzony pod kierunkiem pani Haliny Jaworskiej - "Orchestra" , który zaprezentował przedstawienie pt. "Zapach sceny". Dwie utalentowane aktorki wprowadziły widzów w niezwykły, pełen humoru i magii świat teatru.


Zespół "Między słowami" z Zespołu Szkół Publicznych w Bytoni pod kierunkiem pani Barbary Kamysz i pana Piotra Wróblewskiego przedstawił sztukę pt. "Oskar" opartą na motywach powieści E. Schmitt "Oskar i pani Róża" . Wprowadził nas w refleksyjno - filozoficzny nastrój. Młodzi aktorzy doskonale zaprezentowali swój talent aktorski, wykorzystując przy tym ciekawe formy teatralne.Zespół "Śnieżka" z Zespołu Szkół Publicznych z Kleszczewa Kościerskiego prowadzony przez panią Małgorzatę Stypę zaprezentował się w pełnym humoru i przesłania przedstawieniu pt. "Miłość bliźniego". Publiczność doskonale się bawiła.

Wystąpiły również inne zespoły ze Zblewa. I tak pani Ewa Ciecholewska - Litzau przygotowała najmłodszych uczestników - zespół "Skrzaty" - uczniów klasy trzeciej, którzy zaprezentowali się w inscenizacji bajki pt. "Gizelda". Piękne stroje i talent najmłodszych aktorów zachwycił widzów.Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem pani Haliny Jaworskiej - zespół "Troll"- zaprezentowali się w inscenizacji bajki pt. "O Królewnie Śnieżce bajka inaczej". Inaczej, ponieważ rzecz dotyczyła akcji profilaktycznej "alkoholowi i narkotykom mówimy - nie!" . Uczniowie przypomnieli, że teatr to nie tylko dobra zabawa, ale także nauka poprzez zabawę.Przez cały czas, między poszczególnymi występami zespołów teatralnych, uczniowie klasy trzeciej gimnazjum pod kierunkiem pani Beaty Kośnik prowadzili HAPPENING EKOLOGICZNY, przypominając o tym, że tylko życie w zgodzie z naturą, dbałość o czystość naszej planety - Ziemi - może zapewnić nam szczęśliwą, bezpieczną przyszłość.Czas umilał również zespół taneczny uczennic z klasy piątej szkoły podstawowej ze Zblewa, które prezentowały taniec nowoczesny.Ten wyjątkowy "maraton teatralny" zakończył się pełnym humoru występem zespołu teatralnego "Atelier"- uczniów klasy pierwszej gimnazjum, którzy przedstawili inscenizację różnych bajek pod wspólnym tytułem. "Książę szuka żony". Pełna humoru bajka uświadomiła widzom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na młodych ludzi w internecie.


Na zakończenie Artur Herold - zastępca wójta gminy Zblewo i Lucyna Błaszak - dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie serdecznie podziękowali nauczycielom, którzy przygotowali młodzież, młodym wykonawcom za odwagę, pomysłowość i kreatywność na scenie oraz rodzicom, którzy również zaangażowali się w tę niezwykłą przygodę z teatrem. Z nadzieją ponownego spotkania wręczone zostały dyplomy i upominki.

Halina Jaworska
Foto: Julia DietrichBrak komentarzy:

Prześlij komentarz