sobota, 21 kwietnia 2012

Mitologiczny, czytelniczy, recytatorski - gminne konkursy

Po raz czwarty w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Kwaśniewskiego w Zblewie gościliśmy uczniów klas V z naszej gminy, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Mitologicznym "Z mitologią na TY".

Urok, magia, magnetyzm starożytności jest tak silny, iż nikt nie może mu się oprzeć - pisze Dagmara Bruska. - Uczestnicy chętnie dzielili się zdobytymi wiadomościami, zmagając się z różnymi rodzajami zadań.
Rozwiązywali testy wielokrotnego wyboru, zmagali się z rebusami, krzyżówkami. Musieli wykazać się dokładną znajomością mitów i odgadnąć na podstawie cytatu, o jakim bogu mowa. Na koniec bawiliśmy się w kalambury. Uczestnicy rysowali wylosowany przez lidera związek frazeologiczny związany z mitologią, a jego drużyna musiała go odgadnąć.W klasyfikacji końcowej mitologicznych zmagań jurorzy w składzie nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu, wyłonili zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

I miejsce przyznano reprezentantom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie

II miejsce zdobył zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie

III miejsce otrzymała drużyna uczniów z Borzechowa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorami byli: Aneta Jasielska, Beta Kośnik, Wiesława Guzińska


Gminny Konkurs Czytelniczy

Dnia 29 marca 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Kwaśniewskiego w Zblewie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy. Tym razem tematem przewodnim była twórczość Małgorzaty Musierowicz. Wszystkie szkoły z naszej gminy wystawiły 3-osobowe drużyny do konkursu. Po godzinnej pracy nad testem, który składał się z 60 zadań, komisja wyłoniła zwycięzców.

I tak:

I miejsce - PSP Zblewo

II miejsce - PSP Kleszczewo

III miejsce - PSP Borzechowo

IV miejsce - ZKiW Pinczyn

V miejsce - PSP Bytonia

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz kalendarze sponsorowane przez wydawnictwo Publicat.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.


Gminny konkurs recytatorski "Podróże przedszkolaka po świecie

poezji dziecięcej" w Przedszkolu w Pinczynie 27 marca w Publicznym Przedszkolu w Pinczynie rozpoczęła się "Podróż przedszkolaków po świecie poezji dziecięcej". Już po raz ósmy zachwyciła pięknem słowa, dostarczyła wzruszeń, radości i emocji. Zarówno uczestnicy VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, jak i goście poddali się niezwykłej atmosferze, która towarzyszy tej niecodziennej imprezie. W grupie przyszłych laureatów, oczekujących na swój występ, można było wyczuć pewne napięcie i zdenerwowanie. Trema jest przecież nieodłączną towarzyszką artystów w każdym wieku. Najbardziej przejęte były najmłodsze dzieci, ale świetnie sobie poradziły. Miłych gości, dzieci, ich opiekunów, rodziców oraz babcie, które przyjechały kibicować swoim wnukom, serdecznie przywitała i zachęciła do zdrowej rywalizacji Iwona Loroch - dyrektor ZKiW w Pinczynie. Ciepłe słowa do zebranych skierował również nasz gość - wicewójt gminy Artur Herold. Miłym słowom towarzyszyła wielka torba ze słodyczami, którymi częstował wszystkie dzieci przed występami i w przerwie recytacji, żeby nie myślały o tremie. A potem otworzyła się "brama" poezji. Czego tam nie było! Tematyka najprzeróżniejsza. Wśród wybranych poetów prym wiedli W. Chotomska, J. Brzechwa, J. Tuwim. Wykonawcy z Przedszkola w Zblewie, ze Szkoły Podstawowej w Borzechowie, Bytoni, Kleszczewie, Zblewie oraz Przedszkola w Pinczynie wypadli wspaniale. Zachwycały naturalnością i pełną wdzięku recytacją. Szanowne Jury w składzie: Anna Piłat, Gizela Dering, Zofia Langowska (co roku biorą udział w komisji oceniającej), miały ogromnie trudne zadanie, ponieważ z roku na rok mamy coraz lepszych wykonawców. Po burzliwych obradach udało się wyłonić laureatów VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Podróże Przedszkolaka po świecie poezji dziecięcej", których teraz przedstawiamy: w grupie 3-latków: I miejsce zajęła Dominika Tworek z przedszkola w Zblewie, II miejsce - Marta Miksza z przedszkola w Pinczynie; w grupie 4-latków: I miejsce zajął Oleg Rytelewski z przedszkola w Pinczynie, II miejsce - Aleksander Bednarek z przedszkola w Zblewie; w grupie 5-latków I miejsce zajęła Nikola Terlikowska z Pinczyna, II miejsce - Wiktoria Gworek z ZSP Borzechowo, III miejsce - Kacper Walos z przedszkola w Pinczynie; w grupie 6-latków I miejsce zajął Bartłomiej Orlikowski z przedszkola w Pinczynie, II miejsce - Sandra Gołuńska z ZSP Zblewo, III miejsce zajęła Sandra Bielang z ZSP Kleszczewo. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni burzą oklasków, ponadto otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze i wielkie kolorowe balony, które sprawiły dzieciom największą radość. Po wyczerpujących występach dla wszystkich gości i dzieci był zasłużony słodki poczęstunek z domowymi wypiekami, kawą i herbatą. Wypada nadmienić, że zarówno zakup nagród, słodyczy dla wszystkich uczestników i zorganizowanie imprezy na odpowiednim poziomie było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów. Dziękujemy serdecznie p. Henrykowi Smukale, p. Mariuszowi Tuchlinowi, p. Rafałowi Kosiedowskiemu, p. Urszuli i Andrzejowi Rytelewskim za to, że wspierają działalność Publicznego Przedszkola w Pinczynie i nigdy nie odmawiają pomocy. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym IX Gminnym Konkursie Recytatorskim w Przedszkolu w Pinczynie. Już dziś zapraszamy! Anna Wiśniewska, Małgorzata Loroch

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz