poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Nagrody Wójta Gminy Zblewo za rok 2011

Dnia 9 marca 2012r. odbyło się spotkanie Komisji Nominującej do Nagrody Wójta Zblewo za rok 2012 w dziedzinie: społeczno-gospodarczej, kulturalno-oświatowej, rolnictwa i sportu. W sobotę, 14 kwietnia, w Restauracji K2 w Borzechowie odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród. Niżej przedstawiamy osoby, które zdobyły nagrody oraz wyróżnienia. Osobno przedstawimy obszerny fotoreportaż z imprezy.


Po szczegółowej analizie wniosków Kapituła - Zespół Nominujący do Nagrody Wójta Gminy przyznał następujące Nagrody i Wyróżnienia:

Dziedzina SPOŁECZNO-GOSPODARCZA

NAGRODA: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "BOŚ-MET" s.c. Dorota i Jarosław BOŚ

Uzasadnienie: Firma powstała w 2005 r. Jest młodą, dynamicznie rozwijającą się firmą na terenie gminy. Profil działalności to wytwarzanie różnego rodzaju kontenerów na odpady komunalne, gruz, złom, odpady płynne. Produkty tej firmy są wysokiej jakości, co owocuje sprzedażą zarówno na rynku krajowym jak i za granicą.

WYRÓŻNIENIE: Firma "GLASS-SERWIS" Zblewo
Uzasadnienie: Firma zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń do obróbki szkła. Odbiorami wyrobów firmy są zakłady szklarskie, a także produkujące szyby zespolone. Inwestując w nowoczesne technologie "Glass-Serwis" zdobywa coraz szersze grono odbiorców i ugruntowuje swoją pozycję na rynku.

Dziedzina KULTURALNO-OŚWIATOWA

NAGRODA: Zespół Regionalny "Brzady" z Pinczyna
Uzasadnienie: Zespół działa przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie. Należą do niego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawiają gadki, tańce i piosenki regionu kociewskiego. Zespół uświetnia swoimi występami różnego rodzaju imprezy widowiskowe gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Rok 2011 był dla zespołu rokiem pełnym sukcesów. M.in. zdobyli I miejsce na Międzywojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Kociewskich w Piasecznie na XVIII przeglądzie Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia. Nie tylko tańczą i śpiewają, ale także recytują prozę i poezję kociewska.

WYRÓŻNIENIE: Wojciech Birna - nauczyciel, prezes chóru p.w. św. Cecylii przy parafii św. Michała Archanioła w Zblewie.
Uzasadnienie: Pan Wojciech jest pomysłodawcą i organizatorem Koncertów Pieśni Kościelnej w Zblewie. Jest animatorem życia towarzyskiego dla chórzystów. Od 10 lat jest jurorem Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych Województwa Pomorskiego. Uczestniczy w wielu przeglądach i festiwalach pieśni kościelnej i chóralnej. Jest autorem pieśni, która powstała na cześć odsłonięcia pomnika Jana Pawła II na zblewskim skwerze.

Wyróżnienie: Ewa Jędrzejewska - nauczycielka, społeczniczka na rzecz gminy Zblewo
Uzasadnienie: Pani Ewa oprócz pracy pedagogicznej zajmuje się również pracą społeczną na rzecz Gminy Zblewo, a także oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Była Przewodniczącą Rady Gminy Zblewo IV kadencji. Wielka zwolenniczka regionalizmu. Izba Regionalna w Bytoni, którą Pani Ewa się opiekuje, zasługuje na miano najlepiej i najbardziej pomysłowo urządzonej izby w naszym województwie. Pani Ewa była również liderem Grupy Odnowy Wsi, dzięki czemu udało się zrealizować kilka projektów.

Wyróżnienie: Katarzyna Sturmowska - nauczycielka, pasjonatka kultury oraz polszczyzny regionu Kociewia.
Uzasadnienie: Pracę zawodową Pani Katarzyna łączy z propagowaniem idei regionalizmu, a swoje badania naukowe skupia głównie na języku mieszkańców wsi Pinczyn i okolic. Prezentując gwarę kociewską, przyczyniła się do promocji kultury kociewskiej w kraju i za granicą. Jest autorką między innymi "Małego słowniczka germanizmów gwary kociewskiej", od dwóch lat pracuje nad monografią popularnej pinczyńskiej poetki ludowej Franciszki Powalskiej. Pani Katarzyna uczestniczy w wielu konferencjach i warsztatach gwaroznawczo-kulturoznawczych. Jej projekt edukacyjny "Ślady języka niemieckiego w gwarze kociewskiej" znalazł się we wrześniu 2011 roku wśród 20 najlepszych inicjatyw programu "European Language Label".

Wyróżnienie: Patryk Podwojski - talent muzyczny Gminy Zblewo.
Uzasadnienie: Patryk w 2008 roku uzyskał tytuł laureata VII edycji konkursu pt. "Najlepszy muzykujący absolwent gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego". Z wyróżnieniem ukończył Szkołę Muzyczną w 2009 r. Od dłuższego czasu zachwycał się organami, toteż rozpoczął naukę gry na organach w nowo powstałej diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelplinie. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu.
W ubiegłym roku, dzięki przychylności naszego zblewskiego proboszcza ks. prałata Zenona Góreckiego, zorganizował i wykonał koncert organowy. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kościele.

Dziedzina R O L N I C T W O
NAGRODA: Bożena i Ryszard WIECZOREK z Jezierc
Uzasadnienie: Państwo Bożena i Ryszard w 2011 roku dostosowali swoje gospodarstwo do "Zasady Wzajemnej Zgodności". Powyższa zasada jest czynnikiem decydującym o uzyskaniu pełnych dopłat obszarowych.
Gospodarstwo Państwa Wieczorek należy do jednych z najbardziej dynamicznych i rozwijających się w Gminie Zblewo.

WYRÓŻNIENIE: Jadwiga i Henryk ADRYCH ze Zblewa
Uzasadnienie: Państwo Adrych w roku 2011 zmodernizowali budynek inwentarski, dostosowując go do opasu bydła. Inwestycja pozwala na utrzymanie ok. 35 szt. bydła opasowego. Na Dożynkach Wojewódzkich w Lubaniu Pan Henryk został wyróżniony przez Ministra Rolnictwa Medalem za Zasługi dla Rolnictwa.

WYRÓŻNIENIE: Zbigniew ZAŁĘSKI z Bukowca Królewskiego
Uzasadnienie: Wyróżnienie przysługuje Panu Zbigniewowi za wykorzystanie środków finansowych "PROW 2007-2013" między innymi Działanie - "Ułatwienie działań Młodym Rolnikom oraz modernizacja Gospodarstw Mleczarskich". Pan Zbigniew jest rolnikiem, który osiąga bardzo
dobre wyniki produkcyjne w chowie bydła mlecznego.

Dziedzina: SPORT
NAGRODA: Franciszek BIELIŃSKI - długoletni działacz sportowy, sędzia piłki nożnej
Uzasadnienie: Pan Franciszek to wieloletni zawodnik piłki nożnej
Klubu Sportowego "Meteor" Pinczyn, sędzia piłki nożnej, obecnie obserwator zawodów piłki nożnej szczebla centralnego. Organizator Kociewsko-Borowiackiej Ligi Oldbojów. Działacz Rady Gminnej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, organizator wielu zawodów i turniejów sportowych dla mieszkańców Gminy Zblewo.

WYRÓŻNIENIE: Patrycja KOŚCIELNA - mistrzyni Polski Juniorek w piłce nożnej
Uzasadnienie: Patrycja w 2011 roku zdobyła z Kadrą Wojewódzką Juniorek Młodszych - Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. W latach poprzednich osiągnęła wiele sukcesów na szczeblu ogólnopolskim:
Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ORANGE CUP im. Marka Wielgusa w roku 2006 - II miejsce finał krajowy w Warszawie. Ogólnopolski Turniej Piłki nożnej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w roku 2005 - VI miejsce finał krajowy w Szczecinie. Obecnie Patrycja jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Koninie oraz zawodniczką I-ligowej drużyny KKP Medyk Konin.

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Zblewo
dla restauratorów Państwa Katarzyny i Krzysztofa Langowskich za promocję i krzewienie dziedzictwa kulinarnego i kulturowego, szczególnie wśród turystów i odwiedzających Gminę Zblewo.

ZDJĘCIA Z GALI - PRZEJDŹ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz