czwartek, 26 kwietnia 2012

SZOK! Taki magazyn w Starogardzie!


Starogard Gdański, 25.04.2012r.

Starogard Gd. Policjanci zabezpieczyli tysiące przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi

Wspólne działania starogardzkich funkcjonariuszy z policjantami komendy wojewódzkiej doprowadziły do zabezpieczenia kilku tysięcy przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Wśród nich są głównie akcesoria i telefony komórkowe oraz odzież i zegarki. Funkcjonariusze zlikwidowali magazyn, w którym składowany towar był pakowany, a następnie wysyłany do klientów. Obecnie trwa szacowanie strat. Policjanci ustalają, na jaką skalę firma mająca siedzibę na terenie powiatu starogardzkiego zajmowała się tym procederem. W sprawie wszczęto śledztwo, ma ona charakter rozwojowy.

W miniony poniedziałek policjanci ze Starogardu Gdańskiego współpracując z funkcjonariuszami z Gdańska zlikwidowali magazyn, w którym znajdowały się przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi. Mundurowi zabezpieczyli tysiące telefonów komórkowych oraz akcesoria do aparatów telefonicznych. Wśród zabezpieczonych rzeczy znajdowała się również odzież, gry komputerowe oraz zegarki, na których znajdowały się znaki towarowe znanych marek.
Policjanci ustalili firmę, która handlowała tym towarem. Po zlokalizowaniu jej siedziby funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość pudełek oraz naklejek z kodami kresowymi i maszynę służącą do pakowania sprzętu. Już wiadomo, że rzeczy te były sprzedawane przez internet.
Wciąż trwa dokładne szacowanie strat oraz ustalanie, na jaką skalę zajmowano się tym przestępczym procederem. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, ma ona charakter rozwojowy.

mł. asp. Angelika Kreft


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz