poniedziałek, 23 kwietnia 2012

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 23.04.2012 r.

KOMENDA POWIATOWA POLICJI
STAROGARD GDAŃSKI - OBSZAR MIEJSKI, 23.04.2012
KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd.
od 16.04.2012 godz. 00:00 do 23.04.2012 godz. 00:00

ZDARZENIA ZAKŁÓCAJĄCE PORZĄDEK PUBLICZNY LUB NARUSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO POWSZECHNE


PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Przestępstwa kryminalne inne


18.04.2012 godz. 23:10, GD Posterunek Skórcz,
SKÓRCZ, (WOJ. POMORSKIE) ul. SOBIESKIEGO
F-sze PP w Skórczu zatrzymali na gorącym uczynku Jerzego P. (zam. pow. świecki), który kierował samochodem marki VW Transporter wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nietrzeźwi kierujący

16.04.2012 godz. 07:25, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. ARMII KRAJOWEJ
F-sz WRD KPP Starogard Gd. zatrzymał na gorącym uczynku Dariusza Sz. zam. pow. starogardzki, który kierował sam. osob. m-ki Mercedes, będąc w stanie nietrzeźwości 0,38 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

17.04.2012 godz. 18:00, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. RYCERSKA
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Marcina K. zam. pow. starogardzki, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości 1,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

21.04.2012 godz. 20:50, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. KASPRZAKA
F-sze WRD KPP Starogard Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Marcina K. zam. pow. starogardzki, który kierował sam. osob. m-ki "Mercedes", będąc w stanie nietrzeźwości 0,89 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz spowodował kolizję drogową uderzając w ogrodzenie prywatnej posesji i uszkodził je.

21.04.2012 godz. 23:55, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. JAGIEŁŁY
F-sze KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Krystiana Ch. (zam. pow. tczewski), który kierował samochodem marki Fiat 170 będąc w stanie nietrzeźwym 1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

20.04.2012 godz. 16:20, GD Posterunek Zblewo
BYTONIA, (WOJ. POMORSKIE) ul. GŁÓWNA
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Alojzego K. bez stałego miejsca zameldowania, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości 0,84 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

16.04.2012 godz. 19:30, GD Posterunek Lubichowo,
F-sze PP Lubichowo zatrzymali na gorącym uczynku Andrzeja S. (zam. pow. starogardzki), który kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwym 0,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

18.04.2012 godz. 12:15, GD Posterunek Lubichowo,
Funkcjonariusze PP w Lubichowie zatrzymali do kontroli rowerzystę Eugeniusza W.( zam. pow. Starogard gdański ) który przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,52 mg/l.

20.04.2012 godz. 22:15, GD Posterunek Skórcz
SKÓRCZ, (WOJ. POMORSKIE) ul. HALLERA
Funkcjonariusze PP Skórcz dokonali zatrzymania Sławomira P. (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował samochodem marki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości 0,28 mg/l.

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

20.04.2012 godz. 20:20, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. KOŚCIUSZKI
Funkcjonariusze KPP Starogard Gdański dokonali zatrzymania Daniela D. (zam. pow. Starogard Gdański), który posiadał przy sobie woreczek strunowy z zwartością środków odurzających w postaci marihuany


WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH

Realizacja ważniejszych spraw z poprzedniego okresu

19.04.2012 godz. 12:00, GD KPP Starogard Gd.,
Funkcjonariusze WKR KPP Starogard Gdański ustalili, że Mirosław M. (zam. pow. Starogard Gdański) jest w posiadaniu telefonu komórkowego marki Nokia skradzionego na terenie Starogardu Gdańskiego w styczniu br.

WYPADKI NADZWYCZAJNE Z UDZIAŁEM FUNKCJONARIUSZY

20.04.2012 godz. 12:05, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. LUBICHOWSKA
W dn. 20 bm. o godz. 12.05 przy ul. Lubichowskiej 176 kierujący motocyklem Adam A. podczas próby zatrzymania do kontroli drogowej przez f-sza WRD KPP Starogard Gd., nie zatrzymał się do kontroli i usiłował potrącić interweniującego f-sza, gdzie policjant w celu uniknięcia potrącenia odskoczył przewracając się na jezdnię. W wyniku zdarzenia funkcjonariusz doznał urazu nogi oraz rozdarcia munduru służbowego. Funkcjonariusz przewieziony do SOR Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gd. W wyniku podjętych czynności ustalono i zatrzymano sprawcę Adama A. l. 28,bez stałego miejsca zameldowania, osadzony w PdOZ KPP Starogard Gdański. Kierujący nie posiada uprawnień do kierowania oraz brak polisy OC motocykla.
Ponadto przed samym zdarzeniem sprawca dokonał kradzieży paliwa na kwotę 94,42 zł ze stacji paliw na terenie Starogardu. Dalsze czynności prowadzi KPP Starogard Gdański.
mł. asp. Angelika Kreft
Zespół Prasowy
KPP Starogard Gd.


KRONIKA STRAŻACKA
Starogard Gdański, 2012-04-16

Informacja z wybranych zdarzeń za okres 16.04.2012 r. do 22.04.2012 r.

1.18.04.2012 r., Czarna Woda - pożar poszycia lasu
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się poszycie lasu na powierzchni około 1ha Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy podali dwa prądy wody w obronie pobliskiego lasu oraz trzy prądy w natarciu na palące się poszycie. Równocześnie zbudowano stanowisko wodne na pobliskiej rzece w celu zasilania pojazdów. Równocześnie dogaszano pojedyncze źródła ognia tłumicami i łopatami. Pożar został szybko ugaszony. Służby leśne zobowiązały się do zaorania i dozorowania terenu.

2.20.04.2012 r., Zblewo, ul. Suche Bagno - pożar w budynku mieszkalnym
Na miejscu zdarzenia zastano palące się pomieszczenie kotłowni w piwnicy budynku jednorodzinnego. Na miejsce przybył właściciel, który otworzył pomieszczenia piwniczne informując strażaków, że we wnętrzu budynku nie ma ludzi. Zabezpieczono teren działań. Następnie ratownicy odłączyli prąd w budynku. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze do wnętrza budynku na palący się opał zgromadzony w kotłowni. Jednocześnie prowadzono ewakuację mienia. Pożar został ugaszony, a pomieszczenia piwniczne oddymione agregatem oddymiającym.

3.20.04.2012 r., Starogard Gd., skrzyżowanie Lubichowska/Niepodległości - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Samochód Opel znajdował się na skrzyżowaniu, natomiast VW Golf na trawniku poza jezdnią. Osoby poruszające się pojazdami przebywały na zewnątrz. Kierowca Opla uskarżał się na ból
w klatce piersiowej. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, oznakowano miejsce lampami ostrzegawczymi. Odłączono zasilanie elektryczne pojazdów i jednocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych Policji zepchnięto Opla ze skrzyżowania na trawnik, a następnie uprzątnięto jezdnię oraz chodnik z płynów eksploatacyjnych pojazdów oraz drobnych elementów karoserii i szkła.

4.21.04.2012 r., Starogard Gd., ul. Kasprzaka - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu znajdujący się na posesji przy ul. Kasprzaka. Pojazd uszkodził ogrodzenie betonowe oraz kabinę samochodu ciężarowego znajdującego się na posesji. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem. Na miejscu obecna była Policja. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Osoby uczestniczące w zdarzeniu odmówiły udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy, jednocześnie ratownicy zakręcili zawór na zbiorniku LPG oraz odłączyli akumulator. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, postawiono pojazd na koła i usunięto z posesji wykluczając ewentualne zagrożenie wycieku płynów i paliwa.

W ubiegłym tygodniu odnotowano 8 pożarów traw na nieużytkach, poboczach szlaków komunikacyjnych.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz