czwartek, 16 stycznia 2014

22. FINAŁ WOŚP W PINCZYNIE, BYTONI I ZBLEWIE

22. FINAŁ WOŚP W SZKOLE W PINCZYNIE
Rozpoczynaliśmy 22. finał WOŚP w Pinczynie 12.01.2014r. z nadzieją, że uda nam się pobić kolejny rekord, ale suma, którą zebraliśmy, zaskoczyła nas samych.
Nasze granie dla orkiestry rozpoczęliśmy już w godzinach porannych od kwesty ulicznej, następnie od godz. 15.00 witaliśmy mieszkańców wsi i okolic w szkole, gdzie graliśmy do godz.19.30. Przekazaliśmy w tym roku na konto WOŚP kwotę: 8.405,75 zł i 2 euro.


Podczas 22. finału WOŚP 18. wolontariuszy uzbierało w swoich skarbonkach: 2696,80 zł. W jednej z puszek znalazła się też srebrna bransoletka, którą zlicytowano w czasie licytacji za sumę 50 zł.

W szkole w Pinczynie grali w to niedzielne popołudnie wszyscy, tzn. uczniowie, nauczyciele i rodzice. Najmłodsi zorganizowali kiermasze z balonikami i zabawkami. Udało im się zebrać dla WOŚP kwotę: 594,11 zł.Uczniowie kl. IV-VI wraz z nauczycielami w kawiarence "Caffe" serwowali kawę, herbatę, napoje i słodkie wypieki rodziców, gromadząc 256,11 zł.

Uczniowie gimnazjum wraz z wychowawcami zorganizowali bar fast-food, w którym serwowali gofry, hamburgery, zapiekanki, hot-dogi i napoje, przekazali na konto orkiestry: 455,10 zł.

Zorganizowana została także loteria fantowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, a głównymi nagrodami były: sprzęt AGD ufundowany przez firmy DEKPOL Mariusza Tuchlina i ELPOL Rafała Kosiedowskiego z Pinczyna, zaproszenia na konsumpcję do baru "Przy Medyku" pp. J. i M. Miler, "Baru Jacka" p. Jacka Dzierżaka ze Zblewa, baru "Hassan" w Starogardzie Gd., bony towarowe od właścicieli sklepów w Pinczynie: pp. U. i A. Rytelewskich, p. J. Bedli, p. M. Zagórskiej, kwiaciarni p. E. Kłoss, sklepu Basketmania w Starogardzie Gd.


Jednym z punktów programu była licytacja, podczas której licytowano gadżety WOŚP, PZU, Banku Spółdzielczego w Skórczu, LOTOS Kolej, PKP PLK SA., PZU, apteki "Przy Medyku", piłek z autografami zawodników: SKRY Bełchtów, Trefla Gdynia, Polpharmy Starogard Gd., czapki z autografem Wilsona Kipketera kenijskiego lekkoatlety, medalisty olimpijskiego, kosz wędlin przekazany przez masarnię Herold. Ponadto przedmioty na licytację przekazał nam: ks. proboszcz parafii Pinczyn M. Bizoń, p. K. Engler, p. M. Celej, p. B. Kosiedowska, p. Justyna Kubisz, pp. B. S. Nadolscy. Łączna kwota, którą wylicytowaliśmy to suma: 2220,00 zł.

Zaskoczeniem dla nas była darowizna przekazana przez dzieci: Bartka i Dawida Szachtę oraz Majkę i Adasia Bernackich, którzy po raz kolejny przez cały rok zbierali swoje oszczędności w skarbonkach i przekazali je w dniu finału na konto WOŚP. Dzieci uzbierały łączna kwotę: 329,60 zł.

Program artystyczny prezentowany w tym dniu przez naszych gości i uczniów przyciągnął do szkoły wielu mieszkańców Pinczyna, ale i okolicznych miejscowości. Jednym z punktów programu był kolejny koncert muzyczny z cyklu "Cztery pory roku", zainicjowany przez p. dyr. Iwonę Loroch. Był to koncert zimowy, podczas którego wystąpiła p. Ewelina Rytelewska, urzekając wszystkich swoim pięknym głosem. P. Ewelina na co dzień śpiewa w zespole reggae Underdub.

Wystąpili także członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych POGODA w śpiewanych gwarą kociewską piosenkach i przyśpiewkach ludowych.

Strażacy z OSP Pinczyn zapoznali zgromadzonych z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dużymi oklaskami nagradzani byli także nasi uczniowie, m.in. za przedstawienie kabaretowe przygotowane na otwarcie zmodernizowanego budynku OSP w Pinczynie, członkowie teatru szkolnego "Zwierciadło", zespołu regionalnego "Brzady". Po raz pierwszy wystąpili najmłodsi członkowie zespołu, uczniowie kl. IVa w polce po chruście oraz dzieci z oddziału "0".

W występach solowych zaprezentowali się: śpiew - Julia Burczyk, Klaudia Drawska, Aleksandra i Julia Kubik, gra na instrumencie - Justyna Guzińska, Anna Klein i Paweł Spica, recytacja - Agnieszka Wysocka.Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim w/w darczyńcom, a także p. M. Klamann, p. T. Marynowskiej, p. K. Tuchlin, p. B. Modrzejewskiej, p. W. Myszk, p. M. Szulkowskiemu, pp. H. i M. Jachlewskim, pp. J. G. Galikowskim i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy i w tym roku nas nie zawiedli i pomogli w organizacji tak ważnej akcji, podczas której zbieraliśmy pieniądze dla najmłodszych i najstarszych.

22. Finał WOŚP na długo zostanie w naszej pamięci, już myślimy o kolejnym 23.

Ewa Niemczyk

Fot. Tadeusz MajewskiBYTOŃSKIE GRANIE:)


Po raz 11 Zespół Szkół Publicznych w Bytoni "grał" z wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak co roku nie zawiedli nas przyjaciele szkoły, rodzice i uczniowie.

Od wczesnych godzin rannych grupa 10 wolontariuszy zbierała pieniądze do puszek. O godz. 17.00 muzyka zawitała do naszej szkoły. Mimo niesprzyjającej aury ludzie na których zawsze możemy liczyć zdecydowali się spędzić z nami niedzielne popołudnie przy smacznym cieście i pachnącej kawie.Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, W ciągu 45 minut sprzedano wszystkie losy. Główną nagrodą w loterii był piękny rower ufundowany przez firmę DONER KING ze Zblewa, której właścicielem jest pan Andrzej Burczyk. Sponsorem sprzętu AGD była firma ZOJAX- Jan i Zofia Wildman.

Stałym punktem naszej imprezy jest licytacja wyjątkowych przedmiotów. W tym roku licytowaliśmy między innymi tort od dyrektora szkoły, weekend w SPA dla dwóch osób w Twardym Dole, piłkę zawodników Polfarmy, krawat wójta, koszulki i kubki WOŚP.


Ogromną niespodziankę sprawił nam swoja obecnością szef sztabu WOŚP w Tczewie pan Sławomir Kusowski, który próbował swoich sił w prowadzeniu licytacji. Uczniowie naszej szkoły wykazali się talentami, dużą przedsiębiorczością i kreatywnością biorąc udział w karaoke, organizując punkt malowania twarzy, stoisko z popcornem, balonami oraz pracami plastycznymi dzieci. Kawiarenka to również w dużej mierze zasługa naszych uczennic i pani Ewy Jędrzejewskiej .
W tym roku pobiliśmy rekord zbierając na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotę 4016, 15zł.

Sponsorami i przyjaciółmi 22 finału WOŚP byli:

Andrzej Burczyk - "Doner King"

Zofia i Jan Wildman- "Zojax"

SPA "Leśna Oaza" w Twardym Dole

Krystyna Engler

Arleta Piwowarczyk - gabinet kosmetyczny "Sekrety piękna"

Stanisław Knopa-restauracja " Pod Kasztanami"

Łukasz Blok -bar "Focus"

Teresa Milewska

Serdeczne podziękowania należą się uczniom ZSP w Bytoni wraz z ich rodzicami. Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie potrafią stanąć na wysokości zadania i że rozumieją ideę pomagania potrzebującym. Jesteśmy z nich bardzo dumne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że po raz jedenasty WOŚP zagrała w naszej szkole w Bytoni.

Katarzyna Stencel

Justyna MokwaXXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ZBLEWIE
W dniu 12 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie odbył się 22. finał WOŚP - tak, to już 22 lata Orkiestra Jurka Owsiaka z sukcesami gra, niosąc pomoc potrzebującym.
Zblewiacy grają z WOŚP niemal od samego początku. W tym roku obchodziliśmy nasz mały jubileusz - zagraliśmy 20. raz. Czas leci szybko i nieubłaganie, ale serca mieszkańców Zblewa cały czas gotowe są nieść pomoc potrzebującym.
Tym razem grała Orkiestra zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Celem całego przedsięwzięcia było zebranie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.
Od wczesnych godzin rannych po wieczór ulicami Zblewa podążali wolontariusze, którzy zbierali środki na pomoc dzieciom i starszym. Nie zawiedli się. Cały dzień zbiórki przyniósł pokaźną sumę pieniędzy, którą z radością przekazaliśmy na konto Fundacji WOŚP.
Dzień finału obfitował też w różne atrakcje. Od godziny 15 na terenie zblewskiej szkoły grano, śpiewano i bawiono się tak, aby zachęcić wszystkich do pomocy.
Tegoroczny finał miał charakter artystyczno-sportowy. Swymi występami artystycznymi zachwycili mali Kociewiacy ze zblewskiego przedszkola, którzy zaśpiewali kolędy. Uroczy spektakl dali kolędnicy ze szkolnej "zerówki", którzy pokazali nam, jak się kolęduje.
Po małych kolędnikach wystąpiła Julia Herold, która wprowadziła nas w muzyczny nastrój, śpiewając kilka uroczych piosenek.
O godzinie 16 zagrał zespół "Akord" pod batutą pana Zygmunta Beyera. Należy wspomnieć, że zespół powstał z inicjatywy Wójta Gminy Zblewo Pana Krzysztofa Trawickiego, który wspiera go grając na akordeonie. "Akord", grając utwory od klasycznych po ludowe, porwał tłumnie zgromadzoną publiczność, która przez niemal godzinę wspaniale bawiła się przy muzyce.
W czasie koncertu wylosowany został "Rower Jurka" - specjalna nagroda, która trafiła w ręce jednego z naszych uczniów.
Muzyczne granie nie zakończyło się wraz z występem zespołu. Zaraz po nim na scenie pojawiła się Nina Szwoch, która oczarowała publiczność nastrojowymi piosenkami z gatunku poezji śpiewanej, wprowadzając słuchaczy w romantyczny nastrój.
Po kojących ucho melodiach przyszedł czas na odrobinę sportu - pokaz kickboxingu prowadzony przez Pana Przemysława Rekowskiego wzbudził bardzo duże zainteresowanie i podziw dla młodych adeptów tego wymagającego sportu.
Po kickboxerach wystąpiły nasze wspaniałe AEROZBLEWIACZKI, które pod okiem Pani Ewy Ossowskiej dały pokaz niesamowitego hartu ciała i pogody ducha. Przyznam z nieukrywaną zazdrością, że chciałbym posiadać taką kondycję jak te panie.
Pokaz aerobiku dobiegł końca, a na scenie pojawili się strażacy OSP Zblewo - absolwenci naszej szkoły, którzy uczyli zebranych na sali, jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i tłumaczyli, że taka wiedza może przydać się w różnych sytuacjach, a posiadanie jej może uratować komuś życie.
Aby rozluźnić atmosferę, na scenie pojawiła się nasza absolwentka Magdalena Klejna, która zaśpiewała kilka utworów muzycznych, wprowadzając nas ponownie w spokojny nastrój.
Nastrój ten podtrzymali uczniowie klas drugich gimnazjum, prezentując nam tradycje świąt Bożego Narodzenia.
Następnie nasza uczennica Kasia Szweda rozweseliła publiczność wykonanymi przez siebie piosenkami.
Po występie Kasi nadszedł "czas ZUMBY" - czyli czas niesamowitej energii, którą przekazała wszystkim zebranym Pani Anna Biernat, zachęcając do wspólnej sportowej zabawy.
Gdy wszyscy już się odrobinę poruszali, na scenę wkroczyła Elżbieta Skwierawska, która zaśpiewała niezwykle żywiołowe utwory z repertuaru Moniki Brodki i Glorii Geynor.
Przed wystrzeleniem "światełka do nieba" jeszcze raz swym występem porwała publiczność Kasia Szweda.
Jednakże występy artystyczne nie były jedynymi atrakcjami finału. Nasi goście mogli zbadać sobie ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Czekała też na nich sala absolwenta z pokaźnym zbiorem zdjęć i starych kronik, plac zabaw dla maluchów, dmuchany zamek oraz kącik malowania twarzy. Pyszne ciasto można było zjeść w kawiarence prowadzonej przez naszych uczniów na świetlicy szkolnej.
W przerwach między występami odbywały się licytacje różnych gadżetów, które otrzymaliśmy od Przyjaciół orkiestry.
Na Orliku rozegrany został mecz towarzyski: Zblewo - Bytonia.
Podsumowując 22 finał chciałbym powiedzieć, że serca zblewiaków są pełne miłości i chęci niesienia pomocy.
Dzięki Waszej szczodrości udało nam się zebrać 8 740,93 zł, za co ja i Jurek Owsiak serdecznie Wam dziękujemy.

Dobroczyńcy i Przyjaciele WOŚP:
Bank Spółdzielczy w Skórczu Oddział w Zblewie,
Bar "U szofera",
Cukiernia Piekarnia Piotr Kropidłowski,
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie,
Firma Begier Meble,
Firma S.H.U. "Radex" - A.L. Wąs,
Firma P.H.U "Zarex" - pani Żaneta Szulc,
Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie,
Gościniec Konopielka,
Hotel - restauracja " Hubertus" - Rokocin,
Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Wieca,
Myjnia Kondysiak,
Ośrodek Wczasowy "Twardy Dół",
Pani Aneta Jasielska,
Pani Beata Kośnik,
Pan Czesław Martyn - kierownik kina "Sokół" w Starogardzie Gdańskim,
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "HEROLD" Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold,
Restauracja "Pod Kasztanami",
Urząd Gminy Zblewo,
Zakład Handlowo - Usługowy Wiesław Para.

Autorzy Orkiestrowych WYPIEKÓW:
p. Małgorzata Bednarska - mama Darii z 5a
p. Janina Czapla - mama Aliny z 5a
p. Monika Stanek - mama Zuzi z 5a
p. Angelika Szyszka - mama Marcela z 5b
p. Izabela Arendt - mama Marty z 1b gim.
p. Anna Blok - mama Karoliny z 1b gim.
p. Elżbieta Ossowska - mama Marty z 1b gim.
p. Beata Fojut - mama Ady z 1b gim.
p. Anna Fojut - mama Karoliny z 1b gim.
p. Stefania Łukowska - mama Pawła z 1b gim.
p. Barbara Dolna - mama Doroty z 2b gim.
p. Monika Gnatowska - mama Miłosza z 2b gim.
p. Wiesława Mindykowska - mama Michaliny z 2b gim.
p. Julieta Skrzypczak - mama Oli z 2b gim.
p. Karolina Sobiechowska - mama Wiktorii z 2b gim.
p. Alicja Freitag - mama Karoliny z 3a gim.
p. Małgorzata Lipińska - mama Martyny z 3a gim.
p. Ludwika Puttkammer - mama Asi z 3a gim.
P. Joanna Rezmer - mama Pauliny z 3a gim.
Monika Landowska i Wiktoria Ossowska z 1b gim.

Grzegorz Młyński

ZDJĘCIA Z ORKIESTRY W ZBLEWIE - PRZEJDŹ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz