wtorek, 14 stycznia 2014

AKCJE CHARYTATYWNE. "Gwiazdka dla Afryki" w Borzechowie

O przebiegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieramy szczegółowe informacje i na dniach je przestawimy. A dziś piszemy o akcji charytatywnej, jaką przeprowadziła szkoła w Borzechowie.


"Gwiazdka dla Afryki" to kolejny projekt edukacyjno-pomocowy UNICEF, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie.

"Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. A wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra czy tężec. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. Koszt jednej dawki szczepionki przeciw odrze to koszt 0,94 zł. Niestety ponad 24 miliony dzieci, które rodzą się co roku, nie otrzymuje podstawowych szczepień niezbędnych w pierwszych latach życia. Problem ten dotyczy także Sierra Leone, jednego z najbiedniejszych krajów na świecie. Szacuje się, że jedno na pięcioro dzieci umiera przed swoimi piątymi urodzinami. Powodem większości zgonów są choroby, którym możemy zapobiec szczepiąc dziecko. Celem UNICEF jest objĘcie programem szczepień jak największej liczby dzieci poniżej 5 roku życia." (www.unicef.pl)W ramach projektu uczniowie przygotowali symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieścili symboliczne szczepionki, które chciały przekazać dzieciom w Afryce. Im bogatszy miał być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc była większa. Wszystkie przygotowane przez dzieci i młodzież prezenty zostały wystawione podczas specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy, która odbyła się dnia 6 grudnia 2013r.
Każdy z zaproszonych do szkoły gości mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Sprzedaż prezentów trwała do 20 grudnia 2013r.

Uczniom udało się zebrać 318,50zł, co znaczy, iż wspólnymi siłami uratowali ponad 300 dzieci z Sierra Leone.

Dziękujemy darczyńcom za zaangażowanie w pomoc najbiedniejszym dzieciom!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz