czwartek, 2 stycznia 2014

PELPLIN. MIEJSKI OŚRODEK KULTURY - Podsumowanie roku 2013

Koniec roku sprzyja podsumowaniom i planom na Nowy Rok. Zapraszamy Państwa do krótkiego przeglądu najważniejszych wydarzeń kulturalnych, których organizatorem lub współorganizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

Powróćmy na chwilę do wspólnych przeżyć roku 2013:

Styczeń

Koncert noworoczny

Nowy Rok przywitaliśmy, można powiedzieć już tradycyjnie, koncertem noworocznym, który odbył się 4 stycznia w Ośrodku Kultury. Operetka, pt. Zaśpiewajmy o miłości, w wykonaniu artystów zespołu Operus Arte, wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Pełna sala publiczności podziwiała piękne i profesjonalne wykonanie takich utworów jak Usta milczą dusza śpiewa, Brunetki, blondynki; Przetańczyć całą noc i wiele innych dzieł operetkowych całego świata.

Artyści ponownie zawitają w Pelplinie na koncercie noworocznym już 5 stycznia 2014 roku. Zapraszamy! Szczegóły

Przegląd kolęd i pastorałek

11 stycznia odbyło się wielkie śpiewanie kolęd i pastorałek. Setki osób na sali Ośrodka, rodzice, babcie i dziadkowie, wychowawcy i wielu mieszkańców całej gminy Pelplin. Na scenie wystąpiło łącznie ponad 200 osób ze wszystkich zakątków gminy. To było prawdziwe kolędowanie, radosne i spontaniczne..

21.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia odbył się 21.finał WOŚP, pod hasłem: Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

W całej gminie Pelplin zebrano 13 620,47 zł. To znowu więcej niż w poprzednim roku. W godz. 17.00-20.00 w Ośrodku Kultury odbyły się koncerty muzyczne i aukcja różnych przedmiotów. Na scenie wystąpili: zespół Kingston Capitana z Pelplina, Anna Łaga, dzieci z Przedszkola nr 2, dzieci z Przedszkola nr 1 w Pelplinie, zespół Cherries In Ski z Trójmiasta pod kierunkiem Jarosława Wiśniewskiego, młody zespół Deficyt z Pelplina i Krzysztof Kotlęga.

Chór Juventus w Pelplinie

W niedzielę 20 stycznia, w godzinach wieczornych w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się "Świąteczny koncert kolęd i pastorałek" w wykonaniu chóru JUVENTUS z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego z Nowego Dworu oraz uczniów i nauczycieli Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Pelplinie.

Zabawa karnawałowa z zespołem DROSSEL

W sobotę 26 stycznia w Ośrodku Kultury odbyła się zabawa karnawałowa z zespołem DROSSEL. Pełna sala gości doskonale bawiła się przy w rytmach muzyki disco polo zagranych przez rodzimych muzyków. Zespołowi życzymy dalszych sukcesów.

Koncert zespołu Detko-Band

W niedzielę, 27 stycznia 2013 roku odbył się koncert zespołu Detko-Band. Zespół znany m.in. z programu telewizyjnego "Herbatka u Tadka" z Tadeuszem Drozdą, zagrał w Pelplinie w 7-osobowym składzie.

Luty 2013

Młodzi górą

1 lutego 2013 w Ośrodku Kultury odbył się Festiwal muzyczny pod nazwą "Młodzi Górą", na który przybyło kilkaset osób. Pomysłodawcą imprezy był Mikołaj Gajda z zespołu Deficyt.

Turniej Tańca Towarzyskiego

150 tancerzy, od najmłodszych do dorosłych oraz 300 osób na widowni wzięło udział w I Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, który odbył się w niedzielę 3 lutego 2013 roku.

Ferie zimowe

Podczas tegorocznych ferii zimowych Ośrodek Kultury w Pelplinie tętnił życiem. Przez minione dwa tygodnie w zajęciach udział wzięło 730 dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Zorganizowano dwukrotnie wyjazdy do Aquaparku w Sopocie, do Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz do kina, na lodowisko i na basen do Tczewa. Odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci, dyskoteka dla młodzieży, spektakl teatralny pt. "Pinokio". Zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne (zabawy z farbami), piśmiennicze. Zajęcia prowadzone były także w nowej świetlicy wiejskiej w Rudnie.

Marzec 2013

Koncert na Dzień Kobiet

W sobotę 9 marca w Ośrodku Kultury odbył się koncert dedykowany Paniom z okazji Dnia Kobiet. Barbara Kalinowska przy akompaniamencie dwóch gitarzystów znakomicie zaśpiewała znane przeboje z Hiszpanii, Meksyku, Urugwaju i Argentyny oraz piosenki w stylu copa andalusa. Swoim występem podbiła serca pelplińskiej publiczności.

Wielkie malowanie, czyli pisanki, kraszanki i palmy

W środę 13 marca w Ośrodku Kultury odbyły się przedświąteczne warsztaty malowania pisanek i wykonywania palm. W zajęciach udział wzięli uczniowie z gminnych szkół i dzieci przedszkolne.

Spektakl teatralny

W niedzielę, 17 marca, w godzinach popołudniowych, na scenie Ośrodka Kultury w Pelplinie zaprezentowany został spektakl pt. "Za ścianą z mgły utkaną" w wykonaniu grupy teatralnej "Pakt Pokoleniowy" z Nowego Stawu. Piękna sztuka, w dobrym wykonaniu, nagrodzona została gorącymi brawami publiczności.

Warsztaty teatralne w Niemczech

Od 15 do 24 marca 2013, 10.osobowa grupa młodzieży z Pelplina, z instruktorem i opiekunem, brała udział w międzynarodowym projekcie teatralnym w Oldenburgu, w Niemczech. Oprócz gospodarzy z Niemiec oraz gości z Polski, we wspólnych zajęciach uczestniczyli także Hiszpanie. Młodzież wyjechała na zaproszenie organizacji Jugendkulturarbeit, w ramach projektu realizowanego przy dofinansowaniu instytucji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Kwiecień 2013

Wiosenny koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej

W środę, 3 kwietnia 2013 odbył się koncert "Pelplińskiej Orkiestry Dętej" pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego. Na "Wielkanocny Koncert" Orkiestra przygotowała w całości nowy program artystyczny.

Regionalny Konkurs Gwary Kociewskiej

W tym roku w pięciu kategoriach wiekowych łącznie rywalizowało ze sobą 73 uczestników. Dzieci i młodzież przyjechały z placówek w Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Lubichowie, Rajkowach, Kulicach, Lignowach Szlacheckich oraz Pelplina.

Sukces młodych aktorów. Dwa pierwsze miejsca dla Pelplina

18 kwietnia 2013 roku Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zorganizowało Szkolny Festiwal Sztuki - Turniej Talentów Teatralnych, w którym grupy teatralne działające w MOK Pelplin zajęły po raz kolejny czołowe miejsca. Gratulujemy!

Kociewska wiosna

W niedzielę 21 kwietnia 2013 roku, w Pelplinie odbyła się kolejna, już piąta "Inauguracja sezonu motocyklowego - Kociewska Wiosna". Impreza po raz pierwszy zorganizowana została z inicjatywy Adama Lemke i po kilku latach rozrosła się do dużego wydarzenia, które organizowane jest przez Klub Moto-Kociewie z Pelplina, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, Gminę Pelplin i Parafię Katedralną w Pelplinie. Po Jarmarku Cysterskim jest to największa impreza plenerowa w Pelplinie.

Pokaz mody

Wieczorem 26 kwietnia w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się po raz pierwszy Pokaz mody. Uczestnicy pokazu obejrzeli kreacje znanych projektantów, Małgorzaty Wasik i Pawła Kroka oraz autorskie stylizacje Angeliki Szulfer. Przedstawione zostały też kolekcje odzieżowych sklepów z Pelplina - Imperial i Sylwii Latochy. Modelki, dziewczyny z Pelplina, prezentowały najnowsze trendy fryzjerskie oraz biżuterię rodzimych wytwórców - Tomisława Alfuth i Mirosława Szulca.

Maj 2013

Koncert Barbary Brody-Malon z zespołem

2 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert Barbary Brody-Malon z zespołem. Pełna sala publiczności usłyszała piosenki Anny German i Marka Grechuty.

Konkurs wokalistów

We wtorek 14 maja w Pelplinie odbył się coroczny konkurs wokalistów pod nazwą "Wiosenne śpiewanie". Do artystycznych zmagań przystąpiło 32 uczestników z gminnych placówek.

Premiera filmu

15 maja 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt.: "KL Stutthof - Przestroga historii". Realizatorem filmu był Zespół Realizatorów Filmowych FILM POLAND.

Jubileusz Ośrodka Kultury

29 maja 2013 roku, Ośrodek Kultury w Pelplinie świętował 60.lecie działalności. Jubileuszowa uroczystość zgromadziła wielu gości, a wśród nich władze samorządowe gminy Pelplin i powiatu tczewskiego, byłych dyrektorów i pracowników Ośrodka Kultury, dyrektorów gminnych placówek oświatowych, instytucji kulturalnych, przedstawicieli lokalnego biznesu, sponsorów oraz innych gości i mieszkańców.

Gminny Dzień Dziecka w Pelplinie

W piątek 31 maja, Miejski Ośrodek Kultury zorganizował w Pelplinie Dzień Dziecka. Oprócz dzieci z Pelplina we wspólnej zabawie uczestniczyły dzieci sołectwa Pomyje oraz sołectwa Janiszewo. Program "Dnia Dziecka" wypełniło widowisko sceniczne "Kolorowy czas bajek" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego HALS z Gdyni oraz szaleństwa na kolorowym placu zabaw.

Czerwiec 2013

Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

W dniach 4-5 czerwca 2013 r. odbył się - organizowany nieprzerwanie od 1996 roku - XVIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba. Organizatorem Festiwalu od wielu lat jest Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

Dni Pelplina 2013

Tradycyjnie obchody "Dni Pelplina" rozpoczął uroczysty przemarsz mieszkańców gminy Pelplin i gości ulicami miasta, który poprowadziła "Pelplińska Orkiestra Dęta". Występy artystyczne rozpoczął zespół pieśni "Oj-toto", następnie na scenie wystąpili młodzi artyści z placówek oświatowych gminy Pelplin. Wieczorem na scenie wystąpili - rosyjsko-polski zespół BackUp, Sławek Lisowski z tancerkami i zespół Wędrowne Gitary.

Maraton teatralny

20 czerwca w Ośrodku Kultury zaprezentowały się grupy teatralne działające w MOK. Było to uwieńczenie rocznego projektu realizowanego w ramach PROW.

Turniej gry w "Baśkę"

W niedzielę 30 czerwca w Pelplinie odbył się Turniej gry w "Baśkę". Organizatorem turnieju było Polskie Stowarzyszenie "Baśka", a puchary ufundowała Gmina Pelplin. W rywalizacji uczestniczyło kilkudziesięciu graczy z Kaszub i Kociewia, w tym mieszkańcy naszej gminy Pelplin. Miłośnicy "Baśki" już po raz trzeci w ostatnich w ostatnich latach walczyli o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

Lipiec - sierpień 2013

Rozpoczęcie wakacji

We wtorek 2 lipca odbył się pierwszy, wakacyjny piknik dla dzieci. Miejscem zabawy było Osiedle przy ul. Dworcowej w Pelplinie. Do organizacji imprezy włączyła się Spółdzielnia Mieszkaniowa z Tczewa.

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Bazylice Katedralnej w Pelplinie

3 lipca odbyła się uroczysta inauguracja XV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Podczas pierwszego koncertu usłyszeliśmy Marco Aurelio z Brazylii oraz Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją Mariusza Mroza.

Wakacje z Ośrodkiem Kultury

Udało nam się czterokrotnie wyjechać nad jezioro Borówno Wielkie. Zorganizowaliśmy 3 jednodniowe wycieczki: do Gdańska, gdzie celem było zwiedzanie ZOO, do Łeby oraz do Poznania. Gdy pogoda była nieco kapryśna, pojechaliśmy do Aquaparku w Sopocie oraz do kina w Tczewie na premierę bajki "Minionki rozrabiają". Oprócz wyjazdów, gościliśmy w sołectwach Gminy Pelplin, gdzie zorganizowane zostały pikniki rekreacyjne. Były to kilkugodzinne bloki zabaw z konkursami, które prowadzili pracownicy Ośrodka Kultury. Było dużo zabawy i śmiechu, a każdy z młodszych uczestników zabawy dostał słodką niespodziankę. Podczas tegorocznych wakacji dwukrotnie odbył się piknik w Pelplinie. Ponadto bawiliśmy się w Bielawkach, Rajkowach, Pomyjach, Nowym Dworze, Wielkim Garcu, Kulicach, Lignowach Szlacheckich, Rudnie, Międzyłężu, Małych Walichnowach, Rożentalu oraz w Gręblinie.

W tym roku z wakacyjnej oferty skorzystało około tysiąc osób z całej gminy.

Festyny letnie

W czasie wakacji w każdym sołectwie odbył się co najmniej jeden festyn wiejski organizowany przez sołtysów, rady sołeckie z pomocą innych organizacji i osób z wiosek oraz przy wsparciu organizacyjnym i finansowym Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zabawa "W środku lata"

W sobotę 20 lipca na Stadionie Miejskim w Pelplinie odbył się festyn pod nazwą "W środku lata". Zabawa rozpoczęła się o godz. 15.00 i trwała do późnych godzin wieczornych. Pogoda dopisała co przełożyło się na dobrą atmosferę zabawy. Do tańca zagrał zespół A`Test.

Wycieczka do Pragi, Skalnego Miasta i Wrocławia

W dniach 22-26 lipca 2013 roku Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zorganizował wycieczkę autokarową do stolicy Czech Pragi, Skalnego Miasta w Adrszpach oraz do Wrocławia.

Świętego Bernarda w Pelplinie

17 sierpnia 2013 roku w Pelplinie odbyło się "II Spotkanie Kociewiaków na świętego Bernarda".

Zakończenie lata

W sobotę 24 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury zorganizował imprezę dla dzieci na "Zakończenie wakacji". Na Przystań Jana III Sobieskiego licznie zawitały dzieci z rodzicami, babciami i inni mieszkańcy naszej gminy. Oprawę muzyczną zabawy zapewnił pan Jacek Jaworski.

Sukces zespołu "Oj-toto"

Zespół Pieśni "Oj-toto" działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie dopiero ponad rok, a już odniósł spory sukces. Na "XX Przeglądzie Kociewskich Zespołów Folklorystycznych Kociewia", który odbył się w sobotę 24 sierpnia 2013 r. w Piasecznie, zespół zajął I miejsce w swojej kategorii.

Zakończenie XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej

W ostatnią wakacyjną środę, 28 sierpnia 2013 r. w Pelplinie uroczyście zakończono XV Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej, którego Miejski Ośrodek Kultury był jednym z organizatorów. Zagrała Polska Orkiestra XVIII w.

II edycja Festiwalu "Młodzi górą"

29 sierpnia w Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja festiwalu "Młodzi górą". Na scenie wystąpiło 7 młodych zespołów.

Wrzesień 2013

XV Jubileuszowe Szaradziarskie Mistrzostwa Pelplina

Potyczki umysłowe odbyły się w dniach 6-7 września 2013 r. Oficjalne otwarcie nastąpiło 6 września 2013, a zebranych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Andrzej. W Szaradziarskich Mistrzostwach Pelplina, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Gdański Klub Szaradzistów "Neptun", wystartowało aż 52 uczestników z całej Polski, a nawet kilka osób z Niemiec.

Dożynki Gminne w Międzyłężu

W sobotę 7 września 2013, w Międzyłężu odbyły się Dożynki Gminne zorganizowane przez Gminę Pelplin, Sołectwo Międzyłęż, Parafię Niepokalanego Poczęcia NMP w Wielkim Garcu i Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. W części artystycznej na scenie wystąpili: Zespół Pieśni Oj-toto zespół Hals z gdyńskiego teatru z programem - Piosenka jest dobra na wszystko, zespół Smaile i młodzi wokaliści naszej gminy. W tak różnorodnym programie artystycznym z pewnością każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Zabawa taneczna z zespołem Oktava trwała do późnych godzin nocnych.

XIII Jarmark Cysterski

W dniach 14 - 15 września 2013 na terenie dawnego klasztoru cysterskiego w Pelplinie, odbył się XIII Jarmark Cysterski. Koncerty, kociewskie jadło i napitki, targ staroci, jak również bogata oferta wyrobów rzemieślniczych z terenu całej Polski - to wszystko można było podziwiać w Pelplinie podczas tegorocznego Jarmarku. W tych dniach nasze miasteczko wypełnił duch średniowiecza.

Koncert zespołu "mapa kota"

W czwartkowy wieczór, 19 września, w Ośrodku Kultury odbył się koncert zespołu "Mapa Kota" z udziałem młodego, pelplińskiego muzyka Michała Puchowskiego.

Pamięć o poległych w czasie II wojny światowej

Podczas uroczystości upamiętniających pomordowanych w Lesie Szpęgawskim, w tym roku zagrała Pelplińska Orkiestra Dęta.

Październik 2013

Koncert akordeonowy

11 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert akordeonowy. Na scenie zaprezentowali swoje znakomite umiejętności młodzi muzycy z Litwy i Białorusi.

Wieczór z piosenką rosyjską

W sobotę 19 października w Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. "Ballady i Romanse Rosyjskie" w wykonaniu Julii Vikman. W towarzystwie dwóch muzyków artystka z Rosji wykonała utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa oraz własne kompozycje.

Listopad 2013

Kino ORANGE w Pelplinie

6 listopada w Pelplinie gościło profesjonalne kino objazdowe - kino Orange. Z propozycji obejrzenia filmów na dużym ekranie skorzystało około 500 osób. Widzowie naszej gminy mogli zobaczyć filmy: Wałęsa. Człowiek z nadziei; Mój biegun oraz bajkę 3D Klopsiki kontratakują.

Konkurs wiedzy OMNIBUS 2013

W piątek 8 listopada 2013 w Ośrodku Kultury odbył się konkurs wiedzy Omnibus. W konkursie wzięło udział 38 uczniów ze szkół gimnazjalnych z terenu gminy Pelplin. Tytuł "Omnibusa 2013" zdobył Aleksy Poklekowski z Gimnazjum nr 1 w Pelplinie.

Obchody Święta Niepodległości Polski

W poniedziałek, 11 listopada 2013 roku odbyły się obchody 95. rocznicy odzyskania Niepodległości Polski.

Eurodesk w Pelplinie

Od listopada 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie działa Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesku.

Zaduszki muzyczno-poetyckie

15 listopada 2013, w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyły się "Zaduszki muzyczno-poetyckie". Wykonawcami koncertu byli pedagodzy oraz uczniowie Niepublicznej Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. w Pelplinie. Gościnnie wystąpili studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, kontrabasista Krzysztof Słomkowski oraz śpiewaczka Agnieszka Roksal. W programie koncertu znalazły się kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Astora Piazzolli, Dimitra Kabalewskiego czy Dimitra Szostakowicza. Poezję czytała młodzież gminnych szkół, uczestnicy Koła Teatralnego MOK.

Koncert piosenki francuskiej

Pełna sala publiczności zawitała w czwartkowy wieczór 21 listopada 2013 do Ośrodku Kultury w Pelplinie na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu piosenkarki i aktorki Iris Munos (Francja). Razem z pianistą Mateuszem Urbaniakiem, duet artystów przygotował prawdziwe spotkanie z piosenką francuską. Program "Od Piaf do Brela" był romantyczną, pełną ekspresji i wzruszeń, muzyczną podróżą w głąb francuskich ulic i kafejek.

Koncert pamięci

28 listopada w Ośrodku Kultury odbył się koncert, podczas którego usłyszeliśmy piosenki Anny German, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Danuty Rinn i Violetty Villas. Utwory wykonały uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie. Opiekę artystyczną sprawowała pani Katarzyna Bembenek.

Zabawa andrzejkowa

30 listopada w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się zabawa andrzejkowa. Do tańca grał zespół Solus, który bawił gości do 4 nad ranem.

Grudzień 2013

Barbórkowy koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej

4 grudnia w Ośrodku Kultury odbył się barbórkowy koncert w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Muzycy pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego wykonali znane i lubiane melodie muzyki filmowej. Publiczność nie chciała za bardzo wychodzić z sali Ośrodka Kultury nagradzając muzyków owacjami na stojąco.

Mikołajki

6 grudnia, mimo wiatru i śnieżycy, Święty Mikołaj zawitał do Gminy Pelplin. Wraz z zastępcą Burmistrza Panem Tadeuszem Błędzkim odwiedził wszystkie przedszkola i szkoły na terenie naszej Gminy, rozdając dzieciom prezenty i upominki. O godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci i ich rodzin. Podczas spotkania z Mikołajem wystąpił zespół Retro Voice.

Opowieść wigilijna

19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury wystawiony został spektakl teatralny pt.: "Opowieść wigilijna". Wykonawcami byli młodzi aktorzy - uczniowie klasy IIa Gimnazjum nr 1 w Pelplinie. Scenariusz na podstawie opowiadania Karola Dickensa napisała pani Izabela Janeczek.

Zabawa sylwestrowa

Dziś 31 grudnia - pożegnamy stary rok 2013 i z nadziejami przywitamy Nowy Rok.

Wszystkim Państwu życzymy spełnienia marzeń, pogodnych dni, wspaniałych przeżyć podczas wydarzeń kulturalnych w Pelplinie w 2014 roku.

Piotr Łaga - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Pracownicy i Instruktorzy.

Miejski Ośrodek Kultury

ul. Kościuszki 2a

83-130 Pelplin

tel./fax 58 5361452; 605 477 499

www.mok.pelplin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz