wtorek, 14 stycznia 2014

W nocy z soboty na niedzielę policjanci ze Zblewa zauważyli...

Z POLICJI. PIJANY KIEROWCA ZŁAMAŁ ZAKAZ SĄDOWY I POSIADAŁ NARKOTYKI

Podczas minionego weekendu do policyjnego aresztu trafił kierowca golfa, który kierował pojazdem po użyciu alkoholu i bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna ponadto miał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


W nocy z soboty na niedzielę policjanci ze Zblewa zauważyli volkswagena zaparkowanego w pobliżu jeziora w Miradowie. Przy samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn. Policjanci postanowili sprawdzić, co o tak późnej porze można robić nad jeziorem. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący pojazdem mężczyzna zjechał z drogi na pobocze i ugrzązł.

Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierującym jest 22-letni mieszkaniec gminy Zblewo. Funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz zgodnie z wyrokiem sądu do sierpnia 2014 roku nie powinien siadać za kierownicą. Ponadto w czasie przeszukania mundurowi znaleźli przy 22-latku narkotyki. Zabezpieczono przy nim amfetaminę i marihuanę.

Kierowca volkswagena spędził noc w policyjnym areszcie. Wyniki pobranej zatrzymanemu krwi wykażą, czy kierował on pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty.


asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz