wtorek, 28 stycznia 2014

ALE KOMEDIA! Działając osobno okradli ten sam budynek!

SKARSZEWY - ZARZUTY DLA ZŁODZIEI I WŁAMYWACZA

Policjanci ze Skarszew zatrzymali wczoraj włamywacza oraz dwóch złodziei, którzy działając osobno okradli ten sam budynek. Jak ustalili funkcjonariusze, gdy włamywacz wychodził z okradanego mieszkania, mijał się ze złodziejami, którzy weszli do tego samego lokalu. Przestępcy usłyszeli już zarzuty, a policjanci odzyskali skradzione mienie.

Wczoraj po południu policjanci z posterunku w Skarszewach otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego. Ze wstępnych informacji wynikało, że przestępcy zdemontowali i ukradli miedziane rury centralnego ogrzewania. Po przyjęciu zawiadomienia funkcjonariusze natychmiast przystąpili do typowania sprawców tej kradzieży. W wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Skarszewy. Jak się okazało, schwytany 28 i 41-latek dostali się do budynku przez okno, którym chwilę wcześniej wychodził włamywacz. Mundurowi ustalili jego personalia. Jeszcze tego samego dnia policjanci przesłuchali całą trójkę. 35-letni włamywacz usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a dwaj złodzieje już niedługo staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za kradzież.

Interweniujący w tej sprawie policjanci odzyskali również utracone w wyniku przestępstwa przedmioty. Pochodzące z kradzieży miedziane elementy centralnego ogrzewania trafiły do jednego z punktów skupu surowców wtórnych, gdzie zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.
asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz